Троє ексдепутатів втекли з України під виглядом волонтерів
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/4-21-02-21-298765334.png?1703674760)
Троє колишніх депутатів Верховної Ради після початку повномасштабного вторгнення виїхали з України по системі "Шлях" під виглядом волонтерів.
Про це свідчить розслідування NGL.media.
Як дослідили журналісти, 6 липня 2022 року українсько-польський кордон перетнув екснардеп Сергій Кацуба, персональні дані якого Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури внесло до системи "Шлях" як водія-перевізника гуманітарних вантажів.
Згідно з відповіддю Мінінфраструктури, надати дозвіл на виїзд Кацуби клопотав не благодійний фонд чи громадська організація, а приватна комерційна компанія – київське ТОВ "Мікс Тревел Групп ЛТД".
Нинішнє місце перебування Сергія Кацуби встановити не вдалося.
Ще один колишній депутат парламенту Олександр Третьяков ще в березні-квітні минулого року звітував, що завозить з-за кордону автомобілі для ЗСУ, передає захисникам бронежилети, шоломи та рації.
За даними джерела NGL в Державній прикордонній службі, Третьяков виїхав з України 19 квітня 2022 року. До системи "Шлях" його внесла Львівська обласна військова адміністрація. Проте у самій ЛОВА цей факт двічі заперечували і знайшли необхідні документи лише з третьої спроби.
Посприяла Третьякову в перетині кордону громадська організація, яка допомагає військовим ще з 2014 року "Народна самооборона Львівщини". За словами голови організації Артема Хмиза, в результаті Третьяков обдурив львівських волонтерів і не повернувся.
Третьяков писав, що насправді він не жив в Україні ще задовго до початку війни, проте повернувся в березні і знову виїхав у квітні, також повідомляв, що він допомагає Україні.
27 червня 2022 року виїхав з України через пункт пропуску "Лужанка" на кордоні з Угорщиною і більше не повертався колишній нардеп-регіонал Олександр Зац.
Журналісти дослідили, що він брав участь у конгресі Європейського союзу настільного тенісу, який минулоріч проходив у німецькому Мюнхені.
Допомогла виїхати 47-річному Зацу громадська організація "Українська націонал-патріотична молодь" зі Львова. Саме ця організація двічі надсилала Херсонській ОВА звернення з проханням надати йому дозвіл на перетин кордону. В телефонних розмовах з NGL.media її голова Петро Рапіта згадав про співпрацю з Зацом лише з другої спроби. За його словами, той справді виїхав від них, але нібито повертався і привозив тактичні речі для військових.
Сам Олександр Зац не відповів на телефонні дзвінки і повідомлення у месенджерах.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 22:32
- “Ліл”: військовий Олександр Рудоманов висвітлив злодіяння столичної ДМС
- 20:00
- У суботу в Україні дощитиме, буде спекотно на півдні
- 18:51
- Суд арештував підозрюваного у вбивстві Фаріон, на засіданні донька питала Зінченка "Навіщо?"
- 18:05
- Мегавати будь-якою ціною: чи зможе Україна наростити імпорт електроенергії
- 17:25
- САП просить ВАКС стягнути з начальника відділу Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Жука активів на 4,5 млн грн
- 16:58
- РПЦ дійсно втратила ознаки Церкви, — професор Людмила Филипович
- 15:14
- Зброю, із якої вбили Фаріон, ще не знайшли; де юнак навчився стріляти - з'ясовують, - глава МВС
- 14:55
- МВС показало відео затримання і допиту підозрюваного у вбивстві Фаріон
- 12:01
- Сергій Удод: ЗСУ стрімко регресують і повертаються до формату армії 2014 року
- 10:02
- Міністр Галущенко збрехав про відсутність аварії на ПАЕС
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.