ТСК у справіІ "чорного зерна" виявила умисну, скоординовану "недбалість" митниці та БЕБ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Мова йде про класичну схему із відкриттям компаній на підставних осіб та відсутність реакції правоохоронців.

Про це повідомляє ZN.UA.

Висновки Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України у справі "чорного зерна" свідчать про вкрай підозрілу недбалість податківців, митників та БЕБівців у так званій справі "чорного зерна".

Нагадаємо, що впродовж минулого року українське зерно продавалося на експорт за надзвичайно низькими цінами у порівнянні зі світовими. Підозри, що йдеться про злочинні схеми ухилення від сплати податків, неповернення валютної виручки та легалізацію тіньових доходів, виникали у багатьох, в тому числі у ZN.UA. Розбиралася в проблемі і праламентська Тимчасова слідча комісія. І ось сталі відомі її результати.

Мова йде про класичну схему із відкриттям компаній на підставних осіб і загублені паспорти, коли зернотрейдингом займаються компанії, мета яких проста — продати зерно і закритися до того моменту, поки не настане строк повернення валютної виручки. В Україні є цілий тріумвірат контролерів, які можуть в один день усе це зупинити: податкова перевіряє походження експортованого товару й ознаки фіктивності, сигналізує митниці, яка стоїть на смерть, але не випускає партії з країни, а БЕБ з ранку до ночі розслідує і розслідує, аби всі винні понесли покарання. Власне цих контролерів і перевіряла ТСК.

Працівники митниці не змогли пояснити ані чому вони не реагували на повідомлення податківців, щодо ризикованих компаній, ані чому вибірково застосовували контроль, ані чому на офрмлення поставок саме від ризикованих компаній вдавалося митникам найшвидше. Керівники БЕБ, у свою чергу, збрехали ТСК щодо кількості відкритих кримінальних проваджень, щодо причин, через які працікники БЕБ не приходять на огляди партій, а також не змогли пояснити, чому досі жодну партію незаконного зерна не було арештовано.

Для розуміння масштабів проблеми, податкова надала інформацію щодо ризиковості 657 фірм експортерів, з них 212 за досліджуваний період здійснювали митне оформлення, але конроль пройшли лише 167, БЕБ долучилися до процесу аж у 23 випадках, а сам контроль здійснювався митниками у формі усного опитування.

Втім показово беззубими є і рекомендації ТСК: організувати спільну нараду і створити тимчасову робочу групу,  із найсуворішого - звільнення чи не усього керівного складу Одеської митниці, та керівника одеського терпідрозділу БЕБ.  При цьому попередні втрати від такої бездіяльності держорганів до бюджету склали від 5 млрд гривень.

Про те, що половина українського зерна, яке так важко вивозити з країни, експортується із неймовірним дисконтом у 40%, хлібороби на межі виживання, зернотрейдери багатіють, а держава самоусунулася від проблеми - читайте у статті Обкрадають Україну двічі: експортери продають зерно за безцінь, та ще й не повертають гроші в країну.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]