У Києві відспівали письменника Дмитра Капранова

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві прощаються з українським письменником та блогером Дмитром Капрановим.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, попрощатися з письменником прийшли близько двохсот осіб.

Серед них його колеги, дипломати, політики, шанувальники творчості та інші.

Люди приносять із собою квіти, згадують, яким був Дмитро Капранов.

Зокрема, поет і засновник видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович назвав братів Капранових феноменом.

«Феномен братів Капранових у тому, що вони ж приїхали, вони були в Росії тривалий час. І те, як вони прийшли, вони відразу стали борцями за українське… Де брати Капранови - там українська правда, я вже це казав… І вони були з правдою. І коли почалася війна, вони пішли захищати Київ. Тобто вони люди, які стоять на барикадах завжди і не бояться цього. І тут перші», - поділився спогадами Малкович.

Також він зауважив, що коли брати Капранови були два, «з ними було набагато надійніше, коли я знав, що є брати Капранови».

«Я сподіваюся, що силу свого серця Дмитро передасть Віталію. І він буде мати це серце за двох братів. Буде стояти. І я йому цього бажаю», - підсумував Малкович.

Генеральний директор - художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Євген Нищук наголосив, що «Дмитро є невід’ємною частиною нашого торування українського шляху, це справді велика втрата».

Нищук пригадав часи Революції Гідності, коли брати Капранови «неодноразово виходили, зачитували свої живі гротесково-правдиві речі».

«Вони були дуже влучними. І це не просто підтримка була, а це ті сентенції, задля яких ми, власне, боролися. Тому цей цикл історичних їхніх екскурсів, власне, їхні твори, їхня сама постать, постать Дмитра - це є частина нашого українського світу. І це для нас є великою втратою», - наголосив Нищук.

На запитання журналістів, чи говорили з Капрановими про війну, він відповів: «Про війну... Ми вже в часи війни побачилися, коли Дмитро з іронією розповів про те, що в нього операція на серці, але про війну ми не говорили, але про війну як таку ми говорили значно раніше - на згадуваних вашими колегами протестних акціях, на яких ми були в різних кінцях країни і в гарячі часи».

«Його така беззастережна активність у цьому говорила сама за себе, що ця наша війна - вона триває не один рік. І брати, і Дмитро говорив про це у своїх творах. Вона тисячоліттями триває. І випала честь і нам продовжувати цю війну проти окупанта, проти імперії, проти зла. І тому він є часткою воїна. Воїнства нашого», - підкреслив Нищук.

Поховають Дмитра Капранова на Байковому кладовищі у Києві.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
18:04
Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
16:09
Президент України зустрівся з новим главою Євроради й топдипломаткою ЄС
16:03
Обшук у полтавському ресторані «Міміно»: власник закладу може бути посередником у передачі хабарів топ-керівникам поліції та прокуратури області від криміналітету
14:14
Ворог на човнах форсував Оскіл ще й біля Масютівки
12:51
Мене запроторили за ґрати, аби відібрати "Укрнафту" - Коломойський вдає з себе жертву Зеленського
10:01
У Румунії сьогодні парламентські вибори, до влади можуть прийти проросійські сили
08:00
Ворог окупував Берестки на Донеччині та просунувся біля низки сіл
07:41
Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митом на імпорт у разі відмови від долара
20:00
Грудень в Україні розпочнеться незвичайним теплом

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]