У рф очікують дефіциту шин для сільгосптехніки
У рф машинобудівники побоюються нестачі шин для сільськогосподарської та спеціалізованої техніки, найбільший ризик - у преміальному сегменті, учасники якого припинили постачання до росії.
Про це пише "Комерсант" із посиланням на учасників ринку.
Зазначається, що у рф низку шин для тракторів не випускають, а перебої з постачанням поставлять випуск техніки під загрозу.
Про можливу нестачу шин преміального сегменту заявили, зокрема, в "Мішлен" та Continental. У Bridgestone сказали, що спостерігали дефіцит у преміальному сегменті сільськогосподарських шин у 2021 році.
При цому, основна потреба в шинах для тракторів припадає на початок лютого і триває до кінця квітня, для комбайнів - з середини вересня до середини жовтня, пояснили в компанії.
Традиційно пік попиту на шини для сільськогосподарської техніки припадає на перший квартал, додав експерт компанії "Мішлен".
За його словами, цього року клієнти заздалегідь формували запаси - попит змістився з першого кварталу 2022 року до четвертого кварталу 2021 року. Призупинення постачання у другому кварталі неминуче викличе на ринку дефіцит шин преміальних брендів, підсумував співрозмовник.
Американський Titan має 64,3% у російському підприємстві "Волтайр-Пром", яке, зокрема, випускає шини під цією маркою. За даними компанії, на російське підприємство в 2021 році припадало приблизно 6% світових продажів Titan, але в січні-березні цей показник знизився до 5%. Titan призупинив інвестиції в росії та знизив завантаження заводу.
Голова правління асоціації дилерів сільгосптехніки АСХОД Олександр Алтинов підтвердив, що нестача шин саме деяких типорозмірів спостерігалася і раніше. У мінпромторгу рф сказали, що можливості виробників "Волтайр-Пром" і "Нортек" нібито дозволять повністю закрити потреби внутрішнього ринку.
"Імпортозалежність висока, далеко не всі типорозміри виробляються в росії, особливо для причіпної сільгосптехніки, а також сівалок та культиваторів (малі розміри) та потужних тракторів (великі розміри). Також немає випуску шин низького тиску, наприклад, на обприскувачі.
Найбільший сегмент за обсягом - це причіпна техніка, десятки тисяч машин, за вартістю трактори, ринок яких близько 14 000 одиниць, уточнив Пронін. Китай, Індія, білорусь продовжують постачати шини, але якщо поставки перервуться, випуск техніки опиниться під загрозою", - визнають учасники ринку.
На цю тему:
- В росії через санкції доведеться замінити 25% сміттєвозів, вони залишились без імпортних запчастин
- В ОПЕК вивчають виключення росії з угоди щодо нафти
- Bloomberg: через нафтове ембарго ЄС росія втратить близько $22 млрд
- Bloomberg: із 6-го пакету антиросійських санкцій виключено заборону на купівлю нерухомості
- ЄС домовився про 6-й пакет антиросійських санкцій і часткове нафтове ембарго
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 16:24
- Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
- 15:42
- А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
- 14:02
- Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
- 10:20
- Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
- 10:01
- Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
- 08:00
- Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.