У Василькові мають наміри встановити пам’ятник вцілілому півнику та відновити його виробництво

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Василькові, що на Київщині, хочуть встановити монумент на честь керамічного півника з вцілілої під час авіаудару шафки у Бородянці.

Про це повідомила міська голова Василькова Наталія Баласинович.

Запропонувати проєкт монументально-декоративної скульптури може кожен охочий фахівець у цій галузі, підкреслила очільниця Василькова. 

"Якщо ти творча і завзята особистість, маєш відповідний фах і досвід, цінуєш культурну спадщину та майстерність гончарів Васильківської майоліки, бажаєш лишити по собі яскравий слід в культурному просторі України, запрошуємо до участі у створенні проєкту пам'ятного знаку (монументально-декоративної скульптури) славнозвісному васильківському півнику, що став символом незламності та перемоги над пітьмою.

Твоє ім'я назавжди закарбується на сторінках відродження Василькова!" – наголосила Баласинович.

Надсилати проєкти монумента із зазначенням орієнтовної вартості "з нуля до його повної реалізації" необхідно на пошту: [email protected]

Як розповіла "УП. Життя" міська голова Василькова Наталія Баласинович, заявки на проєкти прийматимуться орієнтовно до кінця травня.

За її словами, станом на 2 травня уже надійшло три проєкти пам'ятника півнику васильківської майоліки. 

"Пропонують різні варіанти. Ми вже думали про півня-фонтана. Хочемо, щоб це було небанально, а інтерактивно", – підкреслила мер міста. 

При цьому витрачати кошти з бюджету на встановлення монумента не планують, каже Баласинович. 

"Можливо, будемо домовлятися і просити кошти у співдружних міжнародних організацій, мерів-побратимів, щоб реалізувати цю ідею", – додала міська голова. 

Також очільниця Василькова розповіла, з якою метою хочуть встановити монумент півнику, що вцілів у Бородянці:

"Думаю, сама доля послала нам такий шанс, цього півника, який вистояв на кухні у Бородянці і став символом незламності українців під час війни.

Він допоможе нам відродити майоліковий завод. Ми вже ведемо перемовини про те, щоб відновити виробництво і можливо повернути завод у комунальну власність". 

Як пояснила Баласинович, раніше у Василькові функціонував завод з виготовлення майолікових виробів: керамічного посуду та звірів. Він був візитівкою міста. Потім підприємство приватизували. 

"Виробництво поступово почало скорочуватися, а зараз завод взагалі не функціонує.

Такі вироби теж не користувалися великим попитом і власник говорив про те, що немає необхідної глини після окупації Луганщини", – пояснила міська голова. 

Ідею відродити майолікове виробництво вирішили реалізувати, розпочавши із встановлення пам'ятника півнику, який буде максимально схожий на оригінал, що вцілів після авіаудару по будинку у Бородянці. 

У планах – запустити масове виробництво керамічного півника. За словами Баласинович, уже навіть почали реєстрацію торгової марки, яка свідчитиме про те, що це саме український васильківський півень.

"Уже весь світ побачив цього півня. Навіть якщо по 10 чи по 20 доларів продавати цих півнів, то думаю, що багато іноземців їх куплять хоча б для того, щоб підтримати Україну. Хочемо продати хоча б 50 мільйонів півнів на весь світ.

Цю ідею нам підкинула сама доля і ми зобов'язані її реалізувати. Сподіваюся, що всі високопосадовці, які будуть приїжджати до Києва, приїдуть і до Василькова, адже він дуже близько", – підкреслила очільниця міста. 

Пам’ятник вцілілому керамічному півнику – лише початок. Також місцева влада має намір у майбутньому зробити сувенірну крамницю з продажу майолікового посуду і навіть вареничну.

"Хочемо зробити вареничну, яку стилізуємо у майоліковому стилі, де подаватимуть страви в аутентичному посуді. Ще плануємо запустити навчальні майстер-класи для дітей з виготовлення таких виробів, щоб до нас їхала вся Україна.

В планах – розробити туристичний маршрут, адже рано чи пізно війна скінчиться, Україна відбудується. Вона буде популярною для іноземців", – вважає Наталія Баласинович. 

Славнозвісна шафка з керамічним півником, що вціліли у Бородянці на стіні розбомбленого будинку. Фото: Національний музей Революції Гідності

Нагадаємо, легендарна шафка із керамічним півником васильківської майоліки, що вціліла після авіаудару по будинку у Бородянці, стала одним із символів незламності українців перед страхіттями військової агресії рф.

Фото звичайного елементу кухонного інтер’єру облетіло весь світ завдяки світлині київської фотокореспондентки "Суспільного" Єлизавети Серватинської. 

Художниця з Харкова Валерія Полянскова навіть подарувала аналогічних півників прем'єру Великої Британії Борису Джонсону та президенту Володимиру Зеленському.

Згодом шафку демонтували зі стіни розбомбленого будинку у Бородянці і передали до музею Революції Гідності разом з усім її начинням.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]