Україна знову на далекому 112-му місці в Індексі економічної свободи, вище навіть Білорусь
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/original_62.jpg?1695170580)
19 вересня 2023р. вийшла чергова доповідь про стан економічної свободи у світі «Economic Freedom of the World 2023» від канадського Frazer Institute. Для цьогорічного розрахунку Індекса вчені змінили джерела.
Оскільки Світовий банк припинив публікувати свій Doing Business, а Світовий економічний форум – свій Індекс глобальної конкурентоспроможності, то замість них були використані дані від Economist Intelligence Unit за рейтингом ділового середовища (Business Environment Rankings). У зв'язку з цим було перераховано й попередні роки, зазначає Ярослав Романчук науковий керівник Українського інституту економічного лідерства. Ось які вийшли результати.
Україна опинилася на 112 місці з показником 6,17 балів з 10 можливих. Для порівняння за новими даними минулого року ми були теж на 112 місці з показником 6,16 балів. Т. е. Поліпшення 2020р. проти 2020г. становило 0,01 балів. Нагадаємо, що за старими джерелами минулого року Україна була на 126 місці.
Індекс економічної свободи складається з п'яти компонентів:
1) розмір держави (Україна тут на досить високому 48 місці)
2) правова система та права власності (Україна – на 104-му місці)
3) надійні гроші (Україна на 131 місці)
4) свобода міжнародної торгівлі (Україна на 89 місці)
5) регулювання (Україна – на 141-му місці)
Таким чином, згідно з методологією Індексу економічної свободи, найслабші ланки української економіки – це гроші, регулювання та права власності. Це прямі наслідки реалізації принципу обскубування гусей у відносинах «бізнес – держава».
Зазначимо оточення України в Індексі економічної свободи-2023р. Трохи вище за нас – Китай, на 111-му місці. Комуністичний і тоталітарний, але який розуміє міць економічної свободи. Саме тому він посадив її, цю свободу до ВЕЗів та особливих територій, щоб економічна свобода була доступна не всім китайцям, а лише обраним. На 109 місці виявилася тоталітарна, більшовицька Білорусь Лукашенко. Монетарна політика в нього якісніша, ніж в Україні. На 104-му місці опинилася нацистська тоталітарна путінська Росія. Знову ж таки грошово-кредитна політика в ній краща, ніж в Україні.
Сусіди України за рейтингом – це Намібія (113-те місце), Гаїті (114-те), Буркіна-Фасо (115) та Шрі-Ланка (116-те), яка нещодавно потрапила в дефолт та глибоку боргову яму. Таке місце – це зовсім не економічна політика країн Європейського Союзу, куди ми почали вступати. У Топ-30 Індексу економічної свободи перебуває 14 країн ЄС. Найбільш економічно невільна країна ЄС Греція знаходиться на 72-му місці, і це країна марксизму, що переміг, і соціалізму.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятниця в Україні сухо, вдень близько 0°С
- 19:03
- Людей на підконтрольній території України - 29 млн
- 18:05
- Азербайджан закриває шпигунський «Російський дом» в Баку
- 17:35
- Майже половина громадян вважають, що ситуація в Україні розвивається у неправильному напрямку (ОПИТУВАННЯ)
- 16:14
- Адвокат Комарницький заявив про «замовну брудну кампанію» проти нього, його родини і клієнтів
- 16:03
- Трамп особисто озвучить план США щодо завершення війни в Україні, - Келлог
- 15:19
- Винищувачі Mirage 2000 прибули в Україну
- 14:07
- Московська патріархія є інструментом гонінь та гібридної війни, - єрарх ПЦУ на конференції з релігійної свободи у США
- 12:04
- Дружина керівника управління ДБР Ігоря Гейди володіє нерухомістю вартістю сотні тисяч доларів, - розслідування NV
- 11:02
- НАБУ обшукує у "смотрящого" за Києвом
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.