В Україні крадуть зерно в промислових масштабах за допомогою "зернового коридора" - Гетманцев

|
Версия для печатиВерсия для печати

Глава податкового комітету також виявив, що податкова система в Україні погано впливає на бізнес та сприяє контрабанді.

Голова податкового комітету Данило Гетманцев, який час від часу встряває в черговий скандал після чергових своїх заяв, оголосив про зменшення до 5 разів сплачених податків з експортно-імпортних операцій, починаючи з липня 2022 року, після скасування низки податкових пільг. В інтерв'ю "Економічній правді" він розповів, що насправді експорт-імпорт йде в колишніх обсягах, але тепер контрабандою, і навів приклад експорту зерна.

"У червні були пільги за імпортними податками, коли нічого взагалі не платилося. Так от, по деяких позиціях – різниця в 5 разів. Це говорить про те, що воно просто перейшло в "чорний" імпорт. Зменшення постачання товарів на митну територію України після відновлення податків – кричущий факт, який свідчить про те, що вони просто перейшли в "чорну" і просто запрацювали контрабандні схеми, які працювали до війни", - заявив глава податкового комітету.

У цьому контексті Гетманцев розповів про схеми, які застосовуються при експорті зерна, внаслідок чого, за його словами, держава взагалі не отримує жодних податків.

"Це компанії, які беруть участь у "зерновому коридорі"", - пояснив він, яким чином  вдається провернути зазначені схеми.

За версією Гетманцева, для цього реєструються фіктивні фірми, на них оформлюється зерно. Це зерно з фіктивним власником не просто безперешкодно виходить із портів України, а виходить через "зерновий коридор", контрольований, як відомо, далеко не лише Україною.  А після того, як зерно залишає Україну, воно нарешті отримує легального власника.

А держава від такого експорту нічого не отримує, оскільки зерно, як можна зрозуміти зі слів Гетманцева, в України фактично викрадено.

Журналіст видання Юлія Самаєва проаналізувала дані експорту українських пшениці та кукурудзи з липня по листопад 2022 року, і виявила кричущий факт - попри світовий ріст цін на пшеницю та продовольчі ризики для цілої низки країн, половина українського зерна абсолютно легально експортується, але з неймовірним дисконтом у 40%.

З'ясувалося, що компанії які задешево вивозять наше зерно, далі продають зерно собі ж, а потім вже за нормальними ринковими цінами – кінцевим покупцям.

Наголосимо, що за такою схемою вивозиться половина українського зерна. І саме ця схема призводить до недоплати податків та поверненню країні мінімуму валютної виручки.

Наприклад, з'ясувалося, що при середній ціні пшениці на глобальному ринку у 362 дол. за тону, в Єгипет ми продавали пшеницю в середньому по 216 доларів, Туреччині - по 200, а Греції взагалі по 176.

При цьому, поки Україна шукає гроші скрізь де можна, знаходяться як ті, хто її обкрадають, так і ті, що воліють ці крадіжки не помічати.

У відповідь на запит ZN.UA, чому майже половина української пшениці у світі продається з нечуваним дисконтом, коли навіть російська пшениці йде за ринковими цінами, Міністерство аграрної політики у відповідь надіслало лекцію про основи ціноутворення.

Так і залишилося без відповіді запитання, чому в усьому світі, коли у виробника ростуть витрати, він закладає їх у кінцеву ціну і товар дорожчає, а в Україні навпаки усі перераховані додаткові витрати – причина здешевлення зернових.

Водночас ZN.UA наводить факти, які свідчать про те, що в кращому випадку ціни, за якими експортується наша сировина, в Україні нікого цікавлять. Попри те, що Україна має сировинну, експортоорієнтовану і вкрай залежну від валютних надходжень економіку.

У гіршому ж випадку, можна запідозрити зовсім не безневинний сценарій. Наші ціни, як не крути, суттєво нижчі за середні світові, але жодних ринкових пояснень цьому нема.

І поки голова податкового комітету з липня розбирається з питанням, чому зменшилися податкові надходження на митниці, занижені ціни на українські зернові шкодять вже не лише внутрішньому, але й зовнішнім ринкам. Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія подали запит до Ради міністрів сільського господарства ЄС щодо введення мит на українські зернові.

Причому, указані країни стверджують, що офіційний імпорт зерна з України збільшився втричі. А отже, попри заяви глави податкового комітету, з цього зерна все ж таки сплачуються податки, питання - які.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]