Українські біженці отримають тимчасовий захист в Естонії до березня 2025 року


Будь-який громадянин України та члени його сім'ї, які залишили країну після агресії, що розпочалася 24 лютого 2022 року, можуть подати заяву на включення до програми тимчасового захисту в Естонії
Влада Естонії вирішила продовжити тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року. До цього часу ця форма захисту надавалася на один рік з можливістю продовження ще на один рік після подання відповідної заяви, зазначає Polskie Radio.
«Цією зміною ми економимо час як для біженців, так і для естонських служб», — повідомила Марина Полдма з Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії. Починаючи з неділі, 10 вересня, будь-який український біженець, який звернеться вперше або подасть заяву на продовження статусу, отримає тимчасовий захист до березня 2025 року, якщо його буде прийнято.
Процедура подачі заяви також змінилася. З неділі діятиме вимога фотографуватися на документ у відділенні поліції, а при прийнятті заяви служба може проводити поглиблене інтерв'ю про обставини прибуття заявника.
«Ми хочемо мати в документі найсвіжішу фотографію і переконатися, що надаємо допомогу тим, хто дійсно втік від війни», — пояснила Полдма.
Тимчасовий захист — це вид міжнародного захисту, який пропонує можливість спрощеної допомоги великій кількості людей у надзвичайних ситуаціях. Після вторгнення Росії в Україну Європейський Союз вирішив, що країни-члени надаватимуть українським біженцям три роки такого захисту. Деякі країни надали його на три роки з самого початку, Естонія вирішила надати такий статус на один рік з можливістю продовження на один рік.
На початку 2023 року 61% респондентів опитування Norstat не погоджувався з тим, що чоловіки українського походження у віці від 18 до 60 років, яким було заборонено виїзд з країни через російську агресію, повинні бути включені в естонську програму тимчасового захисту.
Наразі будь-який громадянин України та члени його сім'ї, які залишили країну після агресії, що розпочалася 24 лютого 2022 року, можуть подати заяву на включення до програми тимчасового захисту в Естонії. Програма надає дозвіл на проживання та соціальні гарантії, подібні до тих, якими користуються жителі Естонії, такі як право на освіту, роботу та медичне страхування.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:27
- Трамп призначив Келлога спецпредставником в Україні
- 21:25
- "Голос Америки" припиняє діяльність - як про те мріяли ФСБ - КГБ
- 20:00
- У неділю в Україні дощитиме, на півночі можливий сніг
- 19:51
- Об Уіткоффа в москві витерли ноги
- 19:43
- Злодійство, брехня та принципове відсторонення українців від влади: як виглядає класичний посадовець епохи "слуг" Коломойського Пєтров
- 18:06
- Кожна людина має право на захист, - Зеленський про вихід під заставу свого "шнурка" - глави АМКУ Кириленка, який розікрав тепер вже захоплений регіон
- 17:35
- Напади на активістів в Одесі - Офіс президента та Кабмін відхилили три петиції з вимогою санкцій проти Труханова, бо виродки - "свої люди"
- 16:12
- Зеленський затвердив делегацію на чолі з Єрмаком для перемовин щодо миру
- 14:10
- Трамп наказав ліквідувати сім агентств, включно з материнською компанією «Голосу Америки»
- 13:57
- РФ накопичує сили для удару по Сумській області — Зеленський
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.