Українська армія вперше у світі знищила багатофункційний радар новітньої російської зенітно-ракетної системи С-400 "Тріумф" - Бутусов (ФОТО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

5 серпня українська армія вперше у світі в результаті блискуче проведеної операції знищила багатофункційний радар управління вогнем 92Н2Е новітньої російської зенітно-ракетної системи С-400 "Тріумф".

Про це повідомив у фейсбуці головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Видатний успіх - 5 серпня українська армія вперше у світі в результаті блискуче проведеної операції знищила багатофункційний радар управління вогнем 92Н2Е новітньої російської зенітно-ракетної системи С-400 "Тріумф" . Результат бою заявлений офіційним російським джерелом", - зазначає він.

Він нагадує, що "Тріумф" є основою системою протиповітряної та протиракетної оборони ЗС РФ, її закупили та поставили на озброєння Туреччина та Індія. Але тільки Україна отримала унікальний досвід знищення "Тріумфа".

"Некролог російського лейтенанта Андрія Гракова з міста Батайськ Ростовської області відкрив сенсаційні обставини знищення радара управління вогнем 92Н2Е. Граков був оператором розрахунку МРЛС (російською многофункциональная радиолокационная станция. - Авт.) на С-400. МРЛС 92Н2Е має видатні характеристики: отримує дані від радарів спостереження та здійснює спостереження до 100 цілей одночасно і одночасне наведення до 72 зенітних ракет. Цілі можуть мати швидкість до 4,8 км/с. Дальність ураження до 240 км, висота ураження - до 60 км. Це ядро дивізіону С-400, без машини 92Н2Е система є не боєздатною. Загальна експортна вартість дивізіону С-400 складає 500 мільйонів доларів", - додає Бутусов.

Отже, як зазначає журналіст, Граков перебував з розрахунком на бойовому чергуванні під час бою, і його бойова машина була уражена прямим влучанням, яка сказано у некролозі, ракети від РСЗО. Очевидно, йдеться про влучання ракети ракетного комплексу HIMARS, який за російською класифікацією є реактивною системою залпового вогню (РСЗО). Якби не це уточнення, то більш ймовірним виглядало б ураження протирадіолокаційною ракетою HARM AGM-88. Цікаво, що "Тиіумф" згідно з характеристиками може без проблем збивати ракети HIMARS. Але в даному випадку українські військові застосували якусь ефективну тактику, яка не дозволила розрахунку С-400 відбити ракетну атаку попри те, що ЗРС була розгорнута у боєготовому стані.

"Згідно зі зведенням Міноборони РФ від 6 серпня російська ППО перехопила 26 реактивних снарядів - більшість у Херсонській області, в районі переправ через Дніпро. Зараз зрозуміло, що деякі ракети перехопити не вдалось, хоча атака не виглядала масованою, з огляду на фіксацію пусків в кількох населених пунктах та значну концентрацію засобів ППО та ПРО в цьому районі", - зауважив Бутусов.

"Видатний успіх української розвідки та розрахунків HIMARS заявлений російськими офіційними джерелами. За таке треба давати високі нагороди і тим хто знайшов МРЛС, тим хто спланував ураження, тим хто командував та здійснював серію пусків. Адже очевидно, що уразити таку захищену від повітряних атак ціль можна було тільки завдяки добре прорахованим комплексним діям, а пуск ракет був груповим, дії ворога були максимально ускладнені", - пише журналіст.

"Дякую, Necro Mancer, за знайдений некролог Гракова", - резюмує Бутусов.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]