В Метінвесті озвучили сценарії на випадок окупації Покровська: "Єдина шахта коксівного вугілля в Україні"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Росіяни прекрасно знають, наскільки важливим для української економіки є Покровськ і його єдина шахта коксівного вугілля. Тому роблять усе можливе, щоб його захопити.

Таке переконання висловив голова Проєктного офісу Метінвесту Олександр Водовіз.

Він нагадав, що Покровська шахта розташована не в самому місті, а трохи на околиці, і вона має величезне значення для всієї української металургії.

"Росіяни теж чудово розуміють її важливість. І те, з якими темпами вони просуваються біля Покровська, нас деколи вражає. Недавно в нас не приїхала ціла зміна з сусіднього села, бо воно було захоплене", - каже Водовіз.

Довкола одного з майданчиків покровської шахти у Піщаному, який нещодавно перестав працювати, вже йдуть бойові дії, каже експерт.

"Це єдина шахта коксівного вугілля в Україні, яка живить вугіллям і наші заводи, і АрселорМіттал, і ДМЗ. Тобто, всю металургію, яка залишилася в Україні. Якщо Покровська шахта буде окупована ворогом або підірвана, як вже сталося з частиною державних шахт в регіоні, нам треба буде везти вугілля морем. А це невигідно економічно. Тому зараз і в нас, і в наших колег-металургів велика дилема — що ми робитимемо, якщо Покровськ упаде?", - зауважив Водовіз.

Він розповів, що компанія намагається перевезти працівників у Дніпропетровську область, де будує для них тимчасове житло. Але не всі хочуть виїжджати.

"Тож, сьогодні є відчуття, що ми будемо згадувати 2023−2024, як хороші роки. Тому що та інфраструктура, яку захопила росія на Сході, те, що вже знищено, розбомблено вже зараз — це колосальні гроші на відновлення. Ми точно не зможемо в якийсь короткий проміжок часу відновити цю інфраструктуру, щоби вона приносила додатковий ВВП, додаткову додану вартість", - резюмував експерт.

Раніше видання Bloomberg заявило, що союзники Києва мають виконати свої обіцянки, і якомога швидше надати Україні всю ту допомогу, яку вона потребує, щоб не дати росії захопити Покровськ.

Крім видобутку коксівного вугілля, це місто є ціллю з багатьох причин: це важливий залізничний та автомобільний вузол для забезпечення українських оборонних ліній, а також одне з останніх міст, що залишилися під контролем України в Донецькій області.

Тим часом Європа і США багато обіцяють, але не виконують майже нічого з обіцяного, вказує видання.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:

 
 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні синоптики прогнозують сніг
19:25
НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо одеського експрокурора Олега Корнілова через утаємничену нерухомість у Дубаї
19:20
Іспанський суд арештував віллу і автівки ексначальника Одеського ТЦК Борисова
18:03
218 громад перейшло до ПЦУ цьогоріч, з початку війни - 1185
17:14
Офіцер 211 бригади Пастух, який знущався з підлеглих, отримав підозру, але він переховується від слідства, - ДБР
17:03
Російська ракета спричинила авіатрощу літака Azerbaijan Airlines в Казахстані, - Euronews
16:55
Ще чотири кабелі зв'язку, що з'єднують Фінляндію та Естонію, вийшли з ладу
14:08
Як нардепи оборонного комітету Ради від корумпованої "Слуги народу" покривали і покривають "яйця по 17" та інші злочини на мільярди
14:02
В Метінвесті озвучили сценарії на випадок окупації Покровська: "Єдина шахта коксівного вугілля в Україні"
13:43
Медіарух наївно закликає Зеленського застосувати санкції РНБО щодо Портнова - українофоба, багаторічного поплічника Коломойського та братів Суркісів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]