НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо одеського експрокурора Олега Корнілова через утаємничену нерухомість у Дубаї

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження щодо ймовірного недостовірного декларування колишнього заступника прокурора Одеської області Олега Корнілова, у якого раніше знайшли майно у Дубаї на понад 400 тисяч доларів.

Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на відповідь пресслужби НАБУ.

Як зазначається, в основу справи, зокрема, лягли факти з розслідування "Схем" про нерухомість експрокурора у Дубаї, яку він не згадав в жодній зі своїх декларацій.

Перед цим НАЗК провело перевірку декларації Корнілова за 2022 рік і за результатами направили обґрунтований висновок за ознаками недостовірних відомостей в НАБУ.

"Відомості, оприлюднені у програмі журналістських розслідувань Схеми щодо активів, зокрема, об'єктів нерухомості колишнього начальника управління прокуратури Одеської області, є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому детективами НАБУ 20.12.2024 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366−2 ККУ (декларування недостовірної інформації)", — йдеться у відповіді НАБУ на запит журналістів.

Раніше декларації Корнілова перевірили у Національному агентстві з питань запобігання корупції  й підтвердили наявність у нього незадекларованої нерухомості у Дубаї, про яке розповіли "Схеми".

"Під час проведення перевірки Національним агентством встановлено, що суб’єкт декларування володіє нерухомістю, розташованою в Об’єднаних Арабських Еміратах, що підтверджуються відомостями офіційного земельного реєстру Дубаю", - йдеться у результатах перевірки НАЗК.

14 травня "Схеми" опублікували розслідування, у якому журналісти з понад 70 медіа-організацій з усього світу проаналізували дані про тисячі об'єктів нерухомості в Дубаї, переважно за 2020 і 2022 роки.

У розслідуванні йшлося про майно Корнілова на суму понад 400 тисяч доларів США, а саме двох квартир у Jumeirah Bay X1 Tower, які він придбав протягом 2011-2012 років, та готельного номеру в Aykon City-Tower B, власником якого Корнілов став у 2016 році.

Вказані квартири експрокурор здавав в оренду з 2014 року – про що свідчать дані транзакцій з державного реєстру Дубаю, які є у розпорядженні журналістів. Сукупно йому вдалося заробити на такій діяльності понад 100 тисяч доларів США.

У 2020 році Корнілов спочатку продав одну квартиру, а згодом і другу, це сталось у 2023 році. За них загалом він отримав понад 250 тисяч доларів США.

Станом на грудень 2024 року, Корнілов все ще є власником готельного номеру, який придбав за 210 тисяч доларів США.

Крім цього, НАЗК також встановило, що одеський експрокурор не вказав у декларації грошові активи, доходи, корпоративні права, вартість транспортних засобів на суму понад 2 мільйони гривень. 

Олег Корнілов був заступником головного прокурора Одещини, після того перейшов на посаду заступника начальника слідчого управління обласної прокуратури, а ще пізніше став і керівником підрозділу.

Але у 2014 році, після Революції гідності, був люстрований – його звільнили з посади відповідно до закону "Про очищення влади".

Корнілов подав позов до Одеського окружного адміністративного суду на прокуратуру, щоб його поновили на роботі з виплатою зарплати за період "вимушеного прогулу" та зняли 10-річну заборону обіймати посади.

У 2020 році Одеський окружний адмінсуд ухвалив рішення відновити його на посаді начальника слідчого управління прокуратури Одеської області, а через рік місцевий апеляційний адмінсуд остаточно це рішення закріпив. Йому також виплатили понад 2,3 мільйона гривень з бюджету за "вимушений прогул" з 2014 року.

Після поновлення Олег Корнілов залишався на посаді трохи понад рік, у серпні 2022 року звільнився "за власним бажанням".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні без опадів, морози вночі, вдень -3...+2 °С
18:40
Якийсь агент ФСБ Фіцо кличе Зеленського на зустріч
16:35
Демобілізації в Україні до завершення війни не буде, звільнити можуть тільки певні категорії військових - "слуга народу" Веніславський
14:05
Жорстокі бої: як розвивається наступ зс рф на Донбасі (КАРТИ)
12:06
Всеволод Кожемяко: Найближчі 50 років ми будемо жити з постійною загрозою вторгнення рф
10:01
Витрати рф на війну можуть перевищувати воєнний бюджет вдвічі та обвалити економіку
09:34
Лише 3 прокурорам Хмельниччини підтвердили інвалідність, 56 не перевірили за 2 місяці - Ар’єв
08:00
Ворог просунувся в Часовому Яру, Торецьку та біля 6 сел
07:44
У польському суспільстві є втома через розкішний спосіб життя українських чоловіків у Польщі, - міністр оборони Косіняк-Камиш
20:00
Погода в Україні на тиждень: 13 – 19 січня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]