Жорстокі бої: як розвивається наступ зс рф на Донбасі (КАРТИ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

У новому році російські війська продовжили наступи, сплановані командуванням наприкінці 2024 року. 31 грудня Збройні сили РФ взяли під контроль промислову зону Курахове і продовжили охоплювати з флангів українські підрозділи, що відійшли з цього важливого міста. На південь від сусіднього Покровська російська армія знайшла слабке місце в обороні противника. Великими силами вона перейшла річку Солона. По ній Збройні сили України (ЗСУ) намагалися збудувати лінію оборони. Нарешті, у новому році почало рухатися угруповання ЗС РФ на схід від Покровська, яке має охопити місто з півночі. Крім того, російські війська майже закінчили захоплення великої агломерації Торецька на північ від Донецька. На напрямках, де діють інші російські угруповання, наступ іде важче. У Курській області бій наближається до кульмінації. У зустрічних боях обидві сторони зазнають великих втрат. ЗС РФ, незважаючи на постійні контратаки ЗСУ, вдалося наблизитися до ключових пунктів української оборони — але завдати вирішального удару вони поки не змогли.

Про ситуацію на фронті розповідає видання Meduza.

Курська область

На початку року ЗС РФ розпочали черговий етап наступу на місто Суджу з кількох напрямків. За часом він співпав із контратаками ЗСУ. Все це вилилося у зустрічні бої. У більшості випадків поле бою залишилося за російськими військами, але й вони, ймовірно, не змогли виконати всіх поставлених перед ними завдань.

Головною метою російського наступу було село Мала Локня на північний захід від Суджі. Це ключова позиція в українській обороні: угруповання ЗСУ у Малій Локні «нависає» з півночі над флангом російського наступу, який уже кілька місяців йде вздовж дороги Коренево-Суджа. Раніше вона контратаками заважала ЗС РФ зайняти село Новоіванівка, а тепер просунутися далі в напрямку лінії Лебедівка — Свердликово. Через Свердликово проходить одна з доріг, якою постачаються українські війська в Курській області.

У грудні ЗС РФ атакували у напрямку Малої Локні з півночі, але атаки були відбиті. Тепер російські війська (і, судячи з відео, їхні північнокорейські союзники) просуваються із заходу та зі сходу.

На заході вони зайняли село Кругленьке та вийшли до села Миколаївка на околиці Малої Локні, проте там було зупинено контратаками ЗСУ.

На північному сході російський наступ за часом збігся з локальною контратакою ЗСУ у напрямку хутора Бердін. Там українські війська, що просунулися за добу на кілька кілометрів, зазнали втрат і відступили. ЗС РФ змогли зайняти сусіднє село Руське Порічне.

Незважаючи на те, що наступ на Малу Локню йде складно, російські війська, зайнявши зрештою Новоіванівку, просунулися далі на захід до Леонідова. Однак до Свердликового та західних околиць Суджі їм ще далеко.

Натомість ЗС РФ вийшли на південну околицю Суджі, зайнявши частину села Махнівка. Далі пройти вони не змогли: шлях перегородила оборона ЗСУ на річці Смердиця.

Курахове

31 грудня ЗС РФ захопили промзону на заході Курахове — останній укріплений район ЗСУ у місті (втім, окремі підрозділи ЗСУ залишалися там і пізніше). Зробити це допомогло охоплення Курахового з півдня та півночі, яке ускладнило постачання міста. Крім того, українським військам довелося витрачати багато сил на те, щоб зупинити ЗС РФ на півдні (на межі річки Сухі Яли) та півночі (на річці Вовча).

Незважаючи на те, що підрозділи ЗСУ відійшли з Курахового, вони все ще перебувають під загрозою оточення на захід від міста. Російські війська продовжують просуватися на захід уздовж берегів річок Сухі Яли та Вовчої. ВСУ поки що контролюють єдину дорогу Донецьк — Запоріжжя, але ризик того, що її буде фізично перерізано ЗС РФ, зберігається.

Покровськ

Російські війська продовжують використовувати перевагу, здобуту в результаті наступу 2024 року: рубіж між Покровськом та Кураховим виявився майже не прикритим обороною ЗСУ. Тепер ЗС РФ на широкому фронті наступають через цей розрив на захід.

Одночасно з'єднання російської армії намагаються охопити Покровськ із південного заходу — це може бути початком операції по захопленню міста. ЗСУ намагалися затримати супротивника на межі річки Солона, але російським військам вдалося в кількох місцях перейти на північний берег. Українські війська кілька тижнів намагалися вибити ЗС РФ із плацдарму на Солоній біля села Шевченко, але їх обійшли на інших ділянках російські підрозділи, які також форсували невелику річку.

Передові частини російської армії знаходяться за три-чотири кілометри від південної околиці Покровська і за три кілометри від селища Удачне на захід від міста. Поруч з Удачним знаходиться найбільша в Україні шахта коксівного вугілля. Вісь настання ЗС РФ направлена ​​саме на селище.

Поки ЗСУ намагаються відобразити наступ на Покровськ з півдня, на схід від міста активізувалося інше угруповання ЗС РФ. Після кількох місяців затишшя російські війська перейшли у наступ у районі села Воздвиженка у напрямку дороги Покровськ — Костянтинівка. Ймовірно, у майбутньому це угрупування спробує охопити Покровськ та міста-супутники з північного сходу.

Вихід ЗС РФ на дорогу між Покровськом та містом Костянтинівка ускладнить оборону останнього. З півдня до Костянтинівки невдовзі можуть підійти російські підрозділи, які завершують захоплення Торецької агломерації.

Торецьк

Після багатьох місяців завзятих боїв російська армія зламала опір ЗСУ у центрі Торецька. ЗС РФ, пройшовши через все місто, вийшли на північну околицю. Там осередки оборони ЗСУ зберігаються лише у приміщеннях та на териконах шахт.

Одночасно ЗС РФ рухаються на північ уздовж залізниці Донецьк — Слов'янськ західною околицею Торецька.

ВСУ напевно спробують створити оборону на північ від Торецька, щоб запобігти виходу російських військ до Костянтинівки та Часового Яру з півдня.

Куп'янськ

ЗС РФ продовжують наступ на широкому фронті до річки Оскол. Щоправда, атаки кількох угруповань не синхронізовані.

На північ від Куп'янська російські війська перетнули річку і створили стійкий плацдарм на західному березі. Звідти, мабуть, вони мають вирушити на південь до західної частини Куп'янська. Але поки загрузли в боях на півночі плацдарму — за село Дворічне.

На південь від міста ЗС РФ ще восени вийшли до Оскола і намагаються наступати вздовж річки на сам Куп'янськ та у протилежному напрямку на Борову.

Далі на південь російські з'єднання, що наступають на кількох напрямках, ще не досягли річки (і, мабуть, не скоро до неї вийдуть).

Реальна мета всіх цих наступів — вихід до міста Лиман, місця впадання Оскола у Сіверський Донець, а в перспективі і до агломерації Краматорська та Слов'янська — не здається реалістичною за нинішнього співвідношення сил.

Переклад: «Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]