Українська делегація в США проситиме ATACMS і Grey Eagle – Politico

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українська делегація під керівництвом президента Володимира Зеленського буде просити у Вашингтоні поставити Україні ATACMS та безпілотники Grey Eagle і Reaper.

Про це повідомляє Politico.

"За словами особи, знайомої з перебігом переговорів, під час зустрічі з (президентом США Джо – ред.) Байденом та його командою з питань національної безпеки українська делегація, як очікується, зробить ще один раунд прохань про надання армійських тактичних ракетних комплексів великої дальності (ATACMS) та безпілотників Grey Eagle  і Reaper".

Відзначається, що у цьому питанні американські чиновники не готові зрушити з місця.

Також Білий дім категорично відкидає відправку ATACMS.

Американські чиновники вважають, що відправлення ракет великої дальності до Києва може спровокувати Путіна на використання потенційно ще більш смертоносної зброї всередині України.

Ці вагання США занепокоїли українських чиновників і змусили вищих військових керівників всередині країни звернутися за допомогою до інших, в тому числі до країн, що не входять до Західного альянсу.

Українці побоюються, що вони не зможуть просунутися на полі бою цієї зими і втратять імпульс, який вони отримали після звільнення Херсона.

21 грудня Байден планує оголосити, що він надає Україні більше інших видів озброєнь.

Зокрема, за словами джерела, адміністрація США представить новий пакет військової допомоги на суму 2 мільярди доларів, який вперше буде включати батарею ППО Patriot і комплекти боєприпасів Joint Direct Attack Munition - які перетворюють некеровані бомби винищувачів в високоточні боєприпаси.

Також в пакет включені артилерійські та інші боєприпаси на суму 850 мільйонів доларів з існуючих американських запасів.

Також у ЗМІ відзначають, що рішення про відвантаження Patriot здивувало навіть українських чиновників.

Так, система Patriot, що прямує до України, призначена для перехоплення балістичних ракет. Це стало б важливим доповненням до захисту Києва від постійних російських атак на критично важливі об'єкти інфраструктури столиці.

Президент України Володимир Зеленський здійснює перший з початку широкомасштабного вторгнення Росії візит за кордон. Зеленський вперше за 10 місяців покинув Україну і відправився у Вашингтон.

В рамках візиту Зеленський зустрінеться з президентом Джо Байденом, виступить перед членами Конгресу.

Сам факт приїзду українського лідера став шоком як для високопоставлених американських чиновників  і законодавців.

Про подію "говорили пошепки" і ніхто не знав точних деталей приїзду українського президента та його планів.

Американські та українські офіційні особи планували цей візит протягом декількох тижнів.

У телефонній розмові 11 грудня Байден запросив Зеленського до Вашингтона, щоб обговорити майбутні бойові операції і способи, якими його адміністрація може продовжувати підтримувати Україну в її боротьбі з Росією.

Протягом тижнів, що передували цьому дзвінку, американські офіційні особи вели переговори зі своїми колегами в Києві і в Європі про те, який обсяг військової підтримки США будуть продовжувати надавати Україні, щоб допомогти їй боротися протягом зими.

Київ звернувся безпосередньо до адміністрації Байдена з проханням надати більш сучасну зброю, але США вагаються.

Очікується, що розмова про зброю буде домінувати під час особистої зустрічі між Зеленським, його командою та адміністрацією Байдена.

Зеленський також, ймовірно, представить Конгресу аргументи на користь того, що його країна потребує більш сучасного озброєння для захисту від російських бомбардувань.

Хоча адміністрація Байдена пообіцяла продовжувати підтримувати Київ, американські чиновники чинять опір наданню зброї, яка б дозволила українцям запускати ракети дальнього радіусу дії по російських позиціях всередині РФ.

Також у Білому домі вважають, що візит Зеленського стане потужним сигналом для решти членів Альянсу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]