В Білорусі шести "українськім диверсантам" може загрожувати смертна кара

|
Версия для печатиВерсия для печати

КДБ Білорусі  заарештував п'ятьох жителів Білорусі та одного українця нібито за співпрацю з СБУ. Пропагандистський «бойовик» про це показали увечері 11 вересня на державних телеканалах. Білоруські силовики прямо звинувачують СБУ у дестабілізації обстановки в Білорусі напередодні виборів та залякуванні білорусів.

У фільмі з гучною назвою «Біси терору» розповідається про шістьох людей, яких звинувачують у замаху на акт тероризму та зраду державі, повідомляє  Белсат. Згідно з інформацією з фільму, обвинувачені нібито створювали закладки вибухівки на залізничних коліях, відправляли фотографії військової техніки в Білорусі СБУ, а також створювали схованки зі зброєю у прикордонних районах. Заарештовані на відео – зі слідами сильного побиття.

Двох білорусів затримали в ніч із 26 на 27 серпня на залізниці у Столбцовському районі, неподалік нафтобази. Стверджується, що Павло Вабищевич та Андрій Зіненко під кураторством СБУ нібито мали встановити на залізниці вибуховий пристрій.

Павло Вабішевич – мінчанин 1986 року народження. У фільмі акцентується увага на тому, що він потрапив до уваги силовиків після доносу до чат-боту КДБ: нібито чоловік 10 червня на вокзалі в Орші фотографував залізничні колії та потяги.  

Проти арештованих порушено кримінальні справи за ч.2 ст.289 КК «Замах на вчинення акту тероризму групою осіб» та ч.1 ст.356 КК «Зрада державі».

Один із заарештованих – українець В'ячеслав Бородій . У фільмі розповідається, що чоловік працював єгерем, після початку війни в Україні нібито пройшов підготовку в навчальному центрі Головного управління розвідки Міноборони України. СБУ нібито доручила йому перекидати до Білорусі зброю та вибухівку для організації терактів не лише в Білорусі, а й у Росії. Бородія було затримано 1 вересня в Єльському районі Білорусі, що межує з Житомирською областю України. Саме тут, у прикордонному районі, він нібито організовував схованки зі зброєю. Вдома «диверсант» також  нібито зберігав зброю: вибухівку, ПЗРК, гранатомети.

Ще одна група заарештованих «диверсантів»: гродненці Іван Бородич та Борис Пухальський (уродженець України), громадянин України Іван Ліхолат .

Після початку війни в Україні Іван Ліхолат нібито  вийшов на зв'язок із СБУ та передавав їм інформацію про розміщення рашистської військової техніки на території Білорусі з фотографіями. Іван Бородич також передав СБУ чотири фотографії військової техніки.

Трьох чоловіків звинувачують у підготовці акта тероризму (ч.1 ст.14 та ч.3 ст.289 КК), зраді державі (ч.1 ст.356 КК) та шпигунстві (ст.358-1 КК). За підготовку акта тероризму в Білорусі зараз передбачено страту.

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]