Відійшов у засвіти Дмитро Степовик

|
Версия для печатиВерсия для печати

28 січня 2024 року на 86-му році життя відійшов у засвіти Дмитро Степовик — доктор мистецтвознавства, доктор богословських наук, доктор філософії, дослідник українського сакрального мистецтва й творчості українських майстрів образотворчого мистецтва в діаспорі, довголітній голова Сенату ОУН.

Дмитро Власович відійшов спокійно, вимоливши у Бога мирну смерть. Вічна йому пам'ять! Со святими упокой, написав про цю сумну подію митрополит Української Греко-Католицької Церкви Борис Ґудзяк, передає risu.ua.

Дмитро Степовик народився в селі Слободищі Бердичівського району Житомирської області.

Закінчив факультет журналістики Національного університету ім. Тараса Шевченка у 1960 році та аспірантуру з мистецтвознавства в ІМФЕ НАН України у 1970 році. У цьому ж році захистив кандидатську дисертацію з мистецтвознавства, у 1984 — докторську.

У 1990 році Степовик захистив докторську дисертацію з філософії, а через два роки — габілітаційну докторську дисертацію з мистецтвознавства в Мюнхені, в Українському вільному університеті.

Дмитро Власович Степовик досліджував сакральне християнське образотворче мистецтво Середньовіччя та Нової доби XVII-XVIII ст.

«Ректорат та учасники освітнього процесу Київської православної богословської академії закликають до усердної молитви за спокій його душі», — написав митрополит Білоцерківський заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря.

Степовик зробив великий внесок у просвітництво мільйонів українців, коли коментував визначні події, пов’язані з церковним та духовним життям по радіо та телебаченню.

Дмитро Степовик був провідним співробітником Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України, професором і викладачем історії мистецтва Київської православної богословської академії, професором історії культури Українського вільного університету в Мюнхені, членом-кореспондентом НАН України.

Він всіляко підтримував і високо оцінював надання Томоса Україні.

«Томос не можна недооцінювати. Це справді віха в історії розвитку світової церкви, і зокрема української, і навіть греко-католицької. Найцінніше у Томосі — це старт визнання Київської церкви як рівної серед рівних», — пояснював значення надання автокефалії ПЦУ Дмитро Степовик. А також прямо заявляв, що засновником корупції в Україні є церква Московського патріархату.

Похорон члена-кореспондента НАН України, професора Дмитра Степовика відбудеться у вівторок 30 січня об 11.00. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва, бульвар Тараса Шевченка, 20

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні буде хмарно, вітряно, сніжитиме на сході
18:12
Тетяна Ніколаєнко: Про дрова та дегенератів у владі
17:05
Прокурор ОГП Михайло Гармаш прикриває справу про розтрату 100 млн грн. головою правління одного з банків Петром Мельником, – ЗМІ
16:58
100 тисяч суддям і 22 тисячі прокурорам: скільки отримують українські спецпенсіонери
15:18
"Кишеньковий" суддя Вовк з Печерського суду (того самого) зобов'язав Шабуніна спростувати інформацію щодо зрадника Углави
15:04
Ворог України Сергій Мамоян загинув у ДТП (ФОТО)
14:05
Чому друг Зеленського Іван Баканов має сидіти у тюрмі за державну зраду та співпрацю з ФСБ РФ
12:06
Костянтин Корсун: Чому майже тиждень не працює державна система електронного документообігу
10:02
Санду перемогла на президентських виборах у Молдові
08:03
Ворог просунувся на кількох напрямках, ЗСУ відбили Дружбу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]