Від платіжної системи "Мир" відмовилися навіть "друзі" росії, ЦБ спішно шукає альтернативу - Bloomberg

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російський аналог міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard - "Мир" - зазнав краху. Вітчизняної версії довелося відмовитися від масштабних планів глобальної експансії, а похвалитися успіхами системи російська влада може лише всередині країни. Більше того, чиновники змушені спішно шукати альтернативи картам «Мир» за кордоном, щоб російські громадяни мали змогу розплачуватися хоч якось і десь.

Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на джерела, близькі до російського істеблішменту та Банку Росії.

Агентство зазначає, що з дев'яти країн, де працювала російська платіжна система, у шести місцеві банки вирішили відмовитися від співпраці через надто високий ризик санкцій. Причому від підтримки відмовилися навіть країни, які Москва вважає «дружніми», зазначає агентство. Джерела видання стверджують, що Банк Росії не готовий до такого рівня тиску і змушений тепер спішно шукати хоч якісь альтернативи. Агентство також зазначає, що якщо торгові санкції щодо росії багато країн намагаються обходити, то співпраця із системою «Мир» демонструє реальні побоювання вторинних санкцій з боку партнерів росії та міць впливу США та ЄС.

«Щодо питань відповідності, важко визначити, чи підпадає користувач цієї картки під санкції чи ні», — пояснює фактичне приєднання до санкцій проти російської платіжної системи заступник керуючого Центральним банком Узбекистану Бехзод Хамраєв.

Крім Узбекистану, від співпраці із системою «Мир» відмовилися турецькі, киргизстанські, таджикистанські, в'єтнамські та казахстанські банки. Частково роботу із системою зберегли лише Вірменія, Білорусь та Казахстан, на сайті «Миру» вже прибрали розділ із іноземними партнерами системи. Президент Російської асоціації електронних грошей та грошових переказів Віктор Достов пов'язує відмову від співпраці з надто високими ризиками та надто низькими вигодами від збереження відносин із системою «Мир».

"Побоювання з приводу вторинних санкцій переважають інтерес до комісійних доходів", - говорить він.

Тепер Банк Росії зосереджений на пошуку альтернатив, проте, як стверджує агентство, знайти єдине рішення буде, ймовірно, неможливо, оскільки для росіян, які все ще планують виїжджати за кордон, створюватимуться лише локальні рішення, на кшталт співпраці деяких турецьких готелів із російськими компаніями. - Провідниками платежів російським банкам. Нових же країн, які співпрацюють із системою «Мир», уже не буде, упевнено видання.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]