В Єдиному реєстрі осіб 28 тис. українців вважаються зниклими безвісти за особливих обставин, реальна цифра більша вдесятеро

|
Версия для печатиВерсия для печати

Наразі в Єдиному реєстрі осіб, зниклих за особливих обставин, зареєстровано 28 тисяч українців, як цивільних, так і військових. Проте реальна цифра в десятки разів більша, оскільки не враховує загиблих у Маріуполі.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець.

У 2023 році запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих за особливих обставин, розпорядником якого є МВС. 

За його словами, цифра у 28 тисяч осіб - це ті, хто є в цьому реєстрі. Як цивільні, так і військові. Однак реальна цифра значно більша.

"Скільки – я можу тільки припускати. Але точно більше в рази. Якщо навіть не в десятки разів. Знову ж таки, там же будуть не тільки ті громадяни, які перебувають у полоні Російської Федерації, а й ті, кого росіяни вбили, наприклад, у Маріуполі. Як ми можемо перевірити, скільки цивільних загинуло в Маріуполі, якщо там є загиблі цілими сім’ями?! Там навіть немає кому повідомити, що частина родини загинула. Це окрема трагедія – як усіх верифікувати, як знайти інформацію, де вони перебувають", - зазначив Лубінець.

Уповноважений ВР із прав людини зауважив, що Україна має канали отримання інформації про полонених цивільних осіб з території РФ та тимчасово окупованої території.

Проте, додав Лубінець, необхідно працювати над встановленням нових механізмів отримання інформації. Також необхідно перевіряти наскільки отримана інформація від ворога правдива.

"100%. Взагалі ваше запитання показує один з провалів міжнародної системи захисту прав людини (якої насправді у світі не існує). Я це кажу абсолютно свідомо й публічно. Наприклад, росіяни заявили, що на їхній території перебувають 744 тисячі українських дітей. Як повинна діяти міжнародна система? Ми просимо, наприклад, Організацію Об’єднаних Націй: запитайте, будь ласка, іншого члена ООН, Росію, про списки дітей кількістю в 744 тисячі. Де вони перебувають, в яких умовах проживають, що з їхніми батьками, що з їхніми офіційними опікунами? Це ж українські діти. Адже росіяни про це публічно сказали: так, українські діти. А ми, як держава, несемо відповідальність за наших українських дітей. Принаймні ми хочемо показати, що ми готові це робити", - пояснює Лубінець.

«Аргумент»


На цю теіму:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:05
Адепти московського патріархату мають психічний розлад та потребують медичної допомоги, - лікар о. Олексій Данилов
14:13
Офіційно: ЗСУ контролюють дві третини сіл Очеретиного та Соловйового на Донецькому напрямку
12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення
17:02
Рада дозволила звільняти з роботи за неінформування про родичів у Росії та на окупованих територіях

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]