Візит Зеленського в США виявив, що погляди Вашингтона і Києва дещо розійшлись - WP
Схоже, Вашингтон і Київ по-різному бачать як подальший хід війни, так і її завершення, і ця проблема поки залишається без вирішення.
Не варто припускатися помилки: сміливого українського президента Володимира Зеленського зустріли запальними і щирми вітаннями, але попри це, його візит у Вашингтон був воєнним самітом. І, схоже, він закінчився тим, що між двома союзниками з’явилися розбіжності в поглядах на їхні стратегії і кінець війни. Про це в статті для Washington Post пише американський журналіст і письменник Девід Ігнатіус. Він пояснює, що, помітивши відсутність згоди між Вашингтоном і Києвом, він не намагається применшити надзвичайний успіх візиту Зеленського. Український лідер в зеленому військовому костюмі і військових черевиках знову пожвавив світ, пройшовшись через Білий дім і Капітолій ходою бійця, який ніколи не здасться.
У своєму зверненні до Конгресу Зеленський рішуче сказав, що добивається «абсолютної перемоги» над Росією. Це ж пообіцяв президент Франклін Рузвельт, коли США вступили в Другу світову війну.
«Український народ теж абсолютно переможе», - додав український президент.
Зеленський використав слово «перемога» 11 разів під час своєї промови, а також один раз під час зустрічі з журналістами в Білому домі після зустрічі з Байденом. Доволі промовисто, що Байден не використав це слово жодного разу. Замість цього він пообіцяв підтримувати українську «незламну рішучість… обирати власний шлях».
«Ми будемо з вами стільки, скільки буде треба», - сказав Байден.
Ігнатіус пише, що посилання Зеленського на Рузвельта нагадало про ще один воєнний саміт, а саме конференцію в Касабланці у січні 1943 році, в якій взяв участь тогочасний президент США і прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль. Саме на цій зустрічі Рузвельт вперше проголосив, що його мета - це «безумовна капітуляція» Осі.
«Миру у світі можна досягти лише повним знищенням німецької і японської воєнної сили», - сказав Рузвельт.
Ігнатіус зауважує, що російсько-українська війна майже напевне не закінчиться повним знищенням російської воєнної сили. Це може пояснити, чому Байден активно чинить опір риториці про «тотальну перемогу». Він сказав про це відверто в середу під час прес-конференції в Білому домі, коли український репортер запитав, чи не збирається адміністрація дати Києву далекобійні ракети, здатні завдавати удари по Росії і забезпечити Україні «всі необхідні можливості для швидшого визволення територій». Байден відповів, що передача такої потужної зброї «може призвести до розпаду НАТО». Він додав, що союзники в альянсі «не хочуть йти на війну з Росією. Вони не хочуть Третю світову війну». Байден сказав так, ніби це саме те, чого хочуть союзники. Але уникнення прямого конфлікту між США і Росією, навіть попри підтримку українського опору, було однією з центральних воєнних цілей американського президента.
Є ще одна розбіжність між поглядами лідерів України і США на конфлікт. Для Байдена йдеться про те, щоб зупинити Владіміра Путіна і російську «неспровоковану, невиправдану, широкомасштабну атаку проти вільного народу України». І коли Путін усвідомить, що він точно не може перемогти у війні, тоді Зеленський зможе вирішувати, як він хоче, щоб війна закінчилася, добиваючись «справедливого миру», - пояснив Байден. Зеленський пропонує дещо інше формулювання.
«Як і десятки українців, з якими я розмовляв під час двох візитів у Київ минулої осені, він, вочевидь, вважає ворогом не просто Путіна, а саму Росію», - пише Ігнатіус.
«У росіян буде шанс стати вільними, лише коли вони переможуть Кремль в своїх головах», - сказав український президент Конгресу.
Він описав успіх України як перемогу для європейців, для вільного західного світу, до якого українці хочуть приєднатися вже багато століть.
«Російська тиранія втратила контроль над нами. І вона ніколи не буде впливати на наші уми знову», - сказав Зеленський.
Обох: Байдена і Зеленського, - запитали про мир. Американський лідер підштовхнув свого українського колегу, сказавши, що «ви готові добитися справедливого миру», додавши при цьому, що саме Путін винен в появі затяжної війни.
«Ми обоє хочемо, щоб ця війна закінчилася. Вона може закінчитися сьогодні, якби у Путіна взагалі була гідність і він зробив правильний вибір, відступивши. Але цього не станеться… зараз», - сказав Байден.
Зеленський сказав, що у нього є «формула миру», яка фактично полягає в виведенні військ Росії з усіх територій, які вона незаконно захопила з 2014 року. Ігнатіус погоджується, що зараз це правильна відповідь. Але через хвилину від дав більш детальний коментар.
«Щодо справедливого миру. Я не знаю, що таке «справедливий мир». Це дуже філософський опис… Для мене як для президента справедливий мир - це коли немає компромісів щодо суверенітету, свободи і територіальної цілісності моєї країни, це відшкодування за шкоду, завдану російською агресією», - сказав український президент.
Ігнатіус зауважує, що мир і відшкодування - це не одне і те ж. Війна в Україні - це частина інформаційної війни. І візит Зеленського у Вашингтон була перемогою в цій площині. Він показав світу, «який має вигляд реальний герой». Він вручив своєму союзнику - США - бойовий прапор, підписаний солдатами, які беруть участь в найбільш жорстокій сухопутній війні в Європі, яких не було вже дуже давно. Зеленський правильно доніс свій сигнал: зараз завдання - це протриматися впродовж жорстокої зими і зберегти «сталеву незламність», яку хвалив Байден. США потрібно відправити більше зброї, яка дозволить Україні зберегти свої лінії, а також витіснити росіян там, де це можливо, захищаючи цивільних від ракет і безпілотників.
«В певний момент наступного року доведеться розібратися з напругою, яка ховається під поверхнею цього воєнного саміту. Потрібна буде більша чіткість і єдність в питанні, яким повинен бути український успіх окрім «абсолютної перемоги». Але поки що давайте приймемо формулу Зеленського: «Перемога, лише перемога»», - пише Ігнатіус.
Фото: Офіс президента
На цю тему:
- Cенат США схвалив виділення $45 млрд для України й союзників
- Зеленський відвідав США: що писали про візит західні ЗМІ
- Україна на тонкому льоду: майбутнє нашої демократії та заради чого всі ці страждання
- Виступ Президента України у Конгресі США: 5 ключових тез
- Президент України зустрівся з Байденом у Білому домі (ВІДЕО)
- Зеленський прибув у США і вже на шляху до Вашингтона – CNN
- Президент України у Вашингтоні зустрівся с Пелосі та сенаторами - про що говорили
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:06
- Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
- 17:33
- Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
- 17:04
- Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
- 16:24
- Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
- 15:42
- А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
- 14:02
- Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
- 10:20
- Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
- 10:01
- Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.