Верховному Суду не довіряють майже 70% українців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рівень недовіри громадян до Верховного Суду України сягає 68,6%.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва на замовлення Фундації DEJURE.

Згідно з наведеними даними, 27,1% респондентів сказали, що зовсім не довіряють Верховному Суду, 41,5% — скоріше не довіряють, ніж навпаки.

"Серед тих, хто повністю довіряє найвищий судовій інстанції — 3,7% українців, а 22,6% – більше довіряють, ніж ні. Важко відповісти на питання було 4% респондентам, відмовилися – 1,1%", - йдеться у повідомленні.

Дослідження засвідчило, що найвагомішими причинами, які впливають на недовіру до судової системи, є поширеність корупції серед суддів (69,9%), залежність суддів від політиків, олігархів (50,4%); недостатню доброчесність суддів (44,4%), погану якість законів, які змушені застосовувати суди (22,8%), недостатню кількість суддів (6,4%).

Опитування проводилося з 4 по 9 лютого 2025 року з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на підконтрольній Уряду України території. Загалом проведено 1034 телефонні інтерв’ю. Статистична похибка вибірки не перевищує 4,1%. До вибірки не включалися жителі тимчасово окупованих територій, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Як повідомлялося, у травні 2023 року НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди у 2,7 млн дол. керівництвом і суддями Верховного суду.

За версією слідства, хабар був за ухвалене 19 квітня 2023 року Великою палатою ВС рішення у справі про визнання законності придбання у 2002 році пакета акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo.

Під час пленуму Верховного Суду 140 суддів підтримали висловлення тодішньому голові ВС Всеволоду Князєву недовіри. Також була ухвалена постанова пленуму про припинення повноважень голови ВС.

18 травня 2023 року Вища рада правосуддя дала дозвіл на утримання Князєва під вартою.

Того ж дня ВАКС обрав ексголові Верховного суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 107,3 млн грн.

30 січня 2024 року розмір застави був зменшений до 18,168 млн грн, а 31 січня ця сума була внесена. Того ж дня Князєва звільнили з-під варти.

4 березня САП направила до ВАКС обвинувальний акт щодо Князєва.

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, найменше громадяни України довіряють судам і прокурорам.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
На вихідні в Україні сніжитиме, до 13° морозу
18:05
В Італії в умовах секретності пройшла зустріч української агентури ФСБ - духовенства УПЦ МП в країнах Західної Європи
17:59
Зеленський - Трампу: Путін - брехло, можеш на це покладатись
17:31
Суддя-п'яничка на Полтавщині змусила українця вибачитися за коментар з критикою упц (мп)
17:10
Новини розвинутого комунізму: втеча інвесткапіталу з Китаю досягла рекордних масштабів
16:11
Бутусов: Несправедливість нового рекрутінгу для молоді за 1 мільйон - виявляється, це не для усієї армії, а тільки для 6 бригад
15:46
Ексочільниця львівської обласної організації "ОПЗЖ" Інна Іваночко отримала 13 років за держзраду. Її керівник Юрій Бойко поки на волі
15:22
Мудрий, далекоглядний Єрмак застеріг провінційного дідугана Келлога: "Не дайте себе обдурити"
15:19
В Офісі президента змінили текст підписаного Зеленським документа про санкції проти Порошенка через власну кричущу безграмотність
15:09
Збагачення на закупівлі кабелів для УЗ: суд арештував нардепа Бондаря

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]