Віталій Шабунін: Дефіцит FPV-дронів


В Силах оборони – значний дефіцит FPV-дронів, що критично впливає на стримування російського наступу. Про це пише BBC Україна.
"Вітаю" Умєрова/Єрмака з черговим приголомшливим результатом.
БПЛА – основний засіб ураження, який забезпечує знищення майже 80% цілей. Однак попри заяви чиновників, бригади змушені самостійно закуповувати дрони або покладатися на волонтерів.
Командир 429-го окремого полку БПЛА капітан Федоренко ("Ахіллес") пояснив, що приблизно третину безпілотників військові отримують від держави. Ще третину – купляють за грош в/ч. І сотання третина – придадбана волонтерами.
Головне "просідання" цієї весни трапилось з тією третиною, яку мала забезпечити держава – Агенція оборонних закупівел (АОЗ) Умєрова/Жумаділова.
Командир батальйону безпілотних систем 58-ї бригади Сергій Варакін розповів, що ще рік тому його підрозділ запускав до 100 FPV-дронів на день. Зараз же отримує лише 200–300 одиниць на МІСЯЦЬ!
Керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська каже, що проблема виникла через зміну керівництва АОЗ.
Натомість Умєров/Жумаділов заперечують "просідання" закупівель БПЛА.
В АОЗ переконують, що уклали держконтрактів на понад 2,3 млн FPV-дронів. Контракти може й уклали (навіть проплатили), але приховують скільки дронів реально поставили.
Ну тут, або військові командири брешуть, або Умєров з Жумаділовим.
Особиство в мене немає сумнівів щодо брехні двох останніх. Ми в ЦПК багато разів їх на цьому публічно ловили.
Автор: Віталій Шабунін, Голова правління Центру протидії корупції; сторінка автора у Фейсбук
Зображення вгорі: Володимир Зеленський вручає відзнаку Юрієві Федоренку в серпні 2023 року. Зараз він командує полком БПЛА, який входить в проєкт "Лінія дронів", що об'єднав найефективніші підрозділи дронарів
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 19:05
- Громада на Житомирщині приєдналася до ПЦУ
- 18:10
- Павло Казарін: Перевірка Зеленського на державницький підхід
- 17:11
- Інна Ведернікова - про "збройного барона" і покидьків у владі
- 16:02
- Ігор Луценко: Ротація. Як її організувати?
- 15:13
- ЄС запроваджує цифрову систему в'їзду в Євросоюз
- 14:50
- Шахрайство влади при непризначенні директора БЕБ: уряд не видав ТСК деякі документи, на підставі яких прийняв рішення
- 13:45
- Катастрофа: народжуваність в Україні скоротилася у 2,2 раза протягом 10 років - троє померлих на одного малюка
- 12:04
- Всеволод Кожемяко: Про "Хартію", графіті і міську владу Харкова
- 11:01
- Ворог просунувся біля Воскресенки, Зеленого Гаю та в Яблунівці на Донеччині
- 10:27
- Президент призначив Умєрова секретарем РНБО