Влада Грузії хоче позбавляти громадянства тих, хто воює за Україну - ЗМІ
Лави "Грузинського легіону" значно збільшились від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Підрозділ отримує сучасну зброю і щоденно набирає особовий склад.
Про це в ефірі телемарафону Суспільному розповів командир і засновник "Грузинського легіону" Мамука Мамулашвілі.
За словами Мамулашвілі, у "Грузинському легіоні", крім громадян Грузії, воюють представники понад тридцяти інших національностей.
"Ми - частина Міноборони України, частина ЗСУ та військової розвідки. В першу чергу, ми забезпечуємося зброєю та всім необхідним з цих структур. Волонтери, звісно, також нам допомагають як і всі 9 років збройної агресії Росії", - розповідає командир.
На запитання чому "Легіон" бере участь у війні на боці України Мамулашвілі відповідає, що вони уособлюють волю грузинського суспільства. Адже, за його словами сьогоднішній уряд Грузії "колаборантсько-проросійський".
"Грузинський народ має право надсилати своїх "послів" у дружні країни. Україна також є стратегічним партнером Грузії. Україна врятувала сотні тисяч грузинських біженців в 1990-х роках під час російської агресії. Ми добре це пам’ятаємо", - каже Мамулашвілі.
Але, для грузинів, які воюють в Україні ситуація погіршується.
"Прем’єр Грузії Іраклі Гарібашвілі сказав, що треба позбавляти громадянства тих, хто воює в Україні. Це чітка директива з Кремля, аби призупинити потік добровольців які приїжджають у "Грузинський легіон". На мій погляд, грузинський уряд сьогодні повністю співпрацює з Москвою, звідти керується і, звісно, створює нам проблеми", - підкреслює Мамулашвілі.
Він вважає, що грузинська влада не робить цього через позицію суспільства.
"Позбавлення громадянства викликало б масові протести у Грузії. Вони не наважилися це зробити на законодавчому рівні, але така ініціатива існує досі", - підсумував командир "Грузинського легіону".
Добровольчий батальйон "Грузинський легіон" було створено у 2014 році після початку збройної агресії Росії на Донбасі. Легіон в основному виконує розвідувальні та диверсійні завдання на окупованій території України. Брав участь у боях за Дебальцеве, також у боях за Луганський аеропорт.
З лютого 2016 року "Грузинський легіон" став частиною українського війська. Грузини стали першими іноземцями, які офіційно увійшли до складу Збройних сил України.
Фото з відкритих джерел
На цю тему:
- Чому народ в Грузії підтримує Україну, а влада - ні
- Ахмед Закаєв: «З Путіним уже ніхто не рахується, Росію вже бачать країною, котра програла, в котрої немає майбутнього»
- Бен Годжес: Яка стратегія принесе перемогу над Росією?
- Россия - оккупант. С чего начиналась военная агрессия РФ в отношении Грузии в 2008-м
- «Российская агрессия в Грузии продолжается ежедневно, 26 лет подряд»
-
- Как советская Россия захватила Грузию
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У четвер сніжитиме на заході та півночі України, дощ на сході та півдні
- 19:55
- Квитки на міжнародні потяги за 500 євро: посадовцям УЗ після обшуків вручили 10 підозр
- 18:03
- Суддя Верховного Суду Стеценко має паспорт рф (ДОКУМЕНТ)
- 17:56
- Зеленський гідно відреагував на дзвінок агента ФСБ Орбана його шефу путіну: Сподіваємось, хоча б Асаду не телефонуватиме
- 16:50
- Кібершахрайство та рекет: в Україні викрили організаторів «договірних» спортивних матчів
- 14:50
- Побори з провідників та безквиткові перевезення: деталі обшуків на «Укрзалізниці»
- 12:10
- Ворог просунувся в Кураховому, біля Торецька та низки сіл
- 11:04
- На Сумщині евакуюють жителів понад 190 населених пунктів
- 10:02
- Бутусов: У нас стратегічного планування війни фактично немає. Поразка рф в Сирії показала, що Україна має розробити довготривалу стратегію війни
- 08:00
- ЗСУ атакували ракетами Таганрог, безпілотниками - Брянськ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.