Ворог серед нас: у Києві невідомі втретє зруйнували пам'ятник на могилі Миколи Міхновського

|
Версия для печатиВерсия для печати

Невідомі зруйнували меморіальний знак на могилі політичного та громадського діяча, ідеолога українського самостійництва Миколи Міхновського на Байковому кладовищі в Києві.

Про це повідомив у Facebook президент Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль.

"Вандалізм на Байковому. Зруйновано меморіальний знак на могилі ідейного засновника Української держави Миколи Міхновського. Це вже третій напад на місце пам'яті Миколи Міхновського", – зазначив він. І нагадав, що вандали вже руйнували пам'ятник у 2016 та 2018 роках.

Коваль розповів, що пошкодження на могилі Міхновського помітили у понеділок, 8 липня, коли на кладовище прибули майстри. Вони мали впорядкувати місце пам'яті творця українського війська, стежку та місце навколо меморіального знаку. Втім, на місці поховання знаку не виявилося.

Чоловік звернувся до директора Байкового Валерія Печеного, але той заявив, що йому про це нічого не відомо: "Директора ця подія не обурила і не здивувала. Коли ми попросили поїхати з нами на місце вандалізму, він категорично відмовився. А ще він прохопився, що до нього місяців два чи три тому приходив хтось і скаржився, що біля могили його рідних ми поставили меморіальний знак. І він йому, бачте, заважає".

Такий вигляд пам'ятник мав раніше. Фото: ROMAN KOVAL / FACEBOOK

Президент клубу "Холодний Яр" також повідомив, що на місце події викликали поліцію. Правоохоронці відкрили провадження.

Зруйнований пам'ятник Миколі Міхновському. Фото: ROMAN KOVAL / FACEBOOK

На місце події викликали поліцію. ROMAN KOVAL / FACEBOOK

На випадок вандалізму відреагував народний депутат Ярослав Юрчишин. "Я вважаю, що займатися такими речами можуть або цинічні люди, які будь-що готові вкрасти заради наживи, або ненависники України, які знають про внесок Міхновського у створення незалежної держави. І хто б це не зробив, він чи вони мають відповісти за злочин", – зазначив нардеп.

Юрчишин додав, що звернеться до Офісу генерального прокурора щодо злочину та буде сприяти отриманню могилою Міхновського статусу пам'ятки. "Достойному українцеві – достойне вшанування його вчинків", – підкреслив він.

У 2008 році на могилі Міхновського встановили такий пам'ятник. Але його нівечили у 2016 та 2018 роках. Фото: ТАРАС ДЕМ'ЯНЕНКО / WIKIPEDIA

Хто такий Микола Міхновський

Микола Міхновський – український політичний та громадський діяч кінця XIX-початку XX століття, ідеолог українського самостійництва, перший представник українського націоналізму, діяч Української Народної Республіки і організатор українського війська.

Міхновський був одним із популяризаторів словосполучень "козаки-українці" як самоназви представників українського народу та виступав за розпад Російської імперії і перетворення її на спільноту пов'язаних спільною історією країн і народів.

Микола Міхновський. Фото: УКРАЇНСЬКИЙ ІНТЕРЕС

На початку Першої світової війни перебував на фронті, хоча з ідейних міркувань не воював. Згодом перевівся до Києва, де сформулював ідею закласти підвалини майбутньої української армії. Міхновський вважав, що кожен українець у російській армії мав би вважати себе вояком майбутньої української армії. Почав реалізовувати цей план з початком Української революції 1917 року – і в березні створив і очолив товариство "Український військовий клуб імені гетьмана Павла Полуботка".

Міхновський є автором першого проєкту української Конституції 1905 року та праці "Самостійна Україна", в якій аргументується важливість здобуття Україною незалежності.

Вгорі: пам'ятник Міхновському на Байковому руйнують вже втретє. Фото: ROMAN KOVAL / FACEBOOK

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]