Єврокомісія розробила план масштабного збільшення виробництва боєприпасів
Єврокомісія представить країнам-членам ЄС план різкого збільшення виробництва боєприпасів.
Про це повідомляє повідомляє Spiegel.
Він має забезпечити не лише постачання озброєння Україні, а й поповнення запасів країн Європи.
Єврокомісія має представити документ послам держав-членів у четвер, 2 березня. Він складається з трьох частин.
Перша передбачає негайне збільшення постачання в Україну боєприпасів, зокрема 155-мм артилерійських снарядів. Глава євродипломатії Жозеп Боррель невдовзі запропонує додатковий пакет підтримки на суму 1 млрд євро на постачання таких боєприпасів.
Друга - це спільна закупівля 155-мм снарядів Європейським оборонним агентством EDA, аби заповнити прогалини у запасах країн ЄС та забезпечити постачання для України у довгостроковій перспективі.
Третя складова - забезпечення довгострокового збільшення європейських потужностей з виробництва боєприпасів з урахуванням ситуації з безпекою.
Щодо першої частини, то ЄС діятиме за звичною схемою: держави-члени постачають Україні боєприпаси, а кошти отримують із Європейського фонду миру. Його вже тричі збільшували по 500 млн євро, а торік у грудні ухвалили рішення збільшити до 2 млрд євро.
Друга складова плану Єврокомісії зорієнтована на безпекову ситуацію в регіоні. Оскільки час, коли у Європі був гарантований мир, минув, то настала потреба країнам Євросоюзу (особливо після нападу Росії на Україну) врахувати нові виклики та придбати більшу кількість боєприпасів.
І України, і держави-члени блоку мають об'єднати свої потреби, аби дати чіткий сигнал виробникам озброєння про стабільний попит на таку продукцію.
У Єврокомісії висловили сподівання, що спільне замовлення спричинить зниження цін. 25 із 27 країн ЄС та Норвегія вже висловили зацікавленість в участі у проєкті, який триватиме сім років.
Третя частина плану Єврокомісії має вирішити основну проблему - запаси боєприпасів, що швидко зменшуються, в країнах ЄС та недостатня потужність для їх виробництва припасів.
Пропозиції Єврокомісії мають обговорити міністри оборони держав-членів блоку на неофіційній зустрічі у Стокгольмі на початку наступного тижня. А рішення з цього приводу слід очікувати на найближчому саміті глав держав та урядів наприкінці березня.
Нагадаємо, міністр оборони Естонії Ханно Певкур закликав Євросоюз зосередитися на якнайшвидшому придбанні боєприпасів для України для запуску промислового виробництва, замість того, щоб відправляти наявні запаси.
Тим часом Велика Британія почала “розігрівати” свої виробничі лінії для заміни зброї, надісланої в Україну, і для збільшення виробництва артилерійських снарядів, щоб допомогти Києву.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
- 19:07
- Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
- 18:44
- "Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
- 18:05
- Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
- 16:09
- Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
- 14:05
- Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
- 13:11
- Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
- 12:07
- Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
- 12:02
- Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
- 11:44
- Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.