Єврокомісія розробила план масштабного збільшення виробництва боєприпасів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Єврокомісія представить країнам-членам ЄС план різкого збільшення виробництва боєприпасів.

Про це повідомляє повідомляє Spiegel.

Він має забезпечити не лише постачання озброєння Україні, а й поповнення запасів країн Європи.

 

Єврокомісія має представити документ послам держав-членів у четвер, 2 березня. Він складається з трьох частин.

Перша передбачає негайне збільшення постачання в Україну боєприпасів, зокрема 155-мм артилерійських снарядів. Глава євродипломатії Жозеп Боррель невдовзі запропонує додатковий пакет підтримки на суму 1 млрд євро на постачання таких боєприпасів.

Друга - це спільна закупівля 155-мм снарядів Європейським оборонним агентством EDA, аби заповнити прогалини у запасах країн ЄС та забезпечити постачання для України у довгостроковій перспективі.

Третя складова - забезпечення довгострокового збільшення європейських потужностей з виробництва боєприпасів з урахуванням ситуації з безпекою.

Щодо першої частини, то ЄС діятиме за звичною схемою: держави-члени постачають Україні боєприпаси, а кошти отримують із Європейського фонду миру. Його вже тричі збільшували по 500 млн євро, а торік у грудні ухвалили рішення збільшити до 2 млрд євро. 

Друга складова плану Єврокомісії зорієнтована на безпекову ситуацію в регіоні. Оскільки час, коли у Європі був гарантований мир, минув, то настала потреба країнам Євросоюзу (особливо після нападу Росії на Україну) врахувати нові виклики та придбати більшу кількість боєприпасів.

І України, і держави-члени блоку мають об'єднати свої потреби, аби дати чіткий сигнал виробникам озброєння про стабільний попит на таку продукцію.

У Єврокомісії висловили сподівання, що спільне замовлення спричинить зниження цін. 25 із 27 країн ЄС та Норвегія вже висловили зацікавленість в участі у проєкті, який триватиме сім років.

Третя частина плану Єврокомісії має вирішити основну проблему - запаси боєприпасів, що швидко зменшуються, в країнах ЄС та недостатня потужність для їх виробництва припасів.

Пропозиції Єврокомісії мають обговорити міністри оборони держав-членів блоку на неофіційній зустрічі у Стокгольмі на початку наступного тижня. А рішення з цього приводу слід очікувати на найближчому саміті глав держав та урядів наприкінці березня.

Нагадаємо, міністр оборони Естонії Ханно Певкур закликав Євросоюз зосередитися на якнайшвидшому придбанні боєприпасів для України для запуску промислового виробництва, замість того, щоб відправляти наявні запаси.

Тим часом Велика Британія почала “розігрівати” свої виробничі лінії для заміни зброї, надісланої в Україну, і для збільшення виробництва артилерійських снарядів, щоб допомогти Києву.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]