Євростат: Кількість біженців з України зі статусом тимчасового захисту в ЄС перевищує 4 мільйони осіб

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Статус тимчасового захисту у країнах Європейського союзу на 30 червня 2023 року мали 4 мільйони 65 тисяч громадян країн, які не входять до ЄС, які залишили Україну внаслідок повномасштабного російського вторгнення, повідомило цього тижня агентство Євростат. Європейське статистичне відомство уточнює, що 98% цих біженців є громадянами України.

 «У порівнянні з кінцем травня цього року кількість тих, хто отримав тимчасовий захист, збільшилася в Євросоюзі на 45 800 осіб (зростання на 1%). Найбільший приріст спостерігався у Німеччині (+21 830 осіб/+2%), Чехії (+9050 осіб/+2,7%) та Ірландії (+3100 осіб/+3,7%)», — зазначає європейське статистичне відомство .

Як повідомив сайт RFI, основними країнами ЄС за кількістю біженців з України, які отримали тимчасовий захист, залишаються:
  • Німеччина (1 мільйон 133 тисячі осіб або 28% від загальної кількості)
  • Польща (майже 978 тисяч осіб/24%)
  • Чехія (349 тисяч осіб/9%)

«Тільки у двох країнах відбулося скорочення кількості осіб, які перебувають під тимчасовим захистом: у Польщі (мінус 13 635 осіб/-1,4%) та Італії (мінус 1005 осіб/-0,6%)», — повідомляє Євростат.

За даними відомства, у травні кількість одержувачів тимчасового захисту з України збільшилася в ЄС на понад 57 тисяч осіб (+1,4%), у квітні - на 51 тисячу (+1,3%). Всі три місяці другого кварталу найбільший приріст спостерігався в Німеччині (сумарно на 65,7 тисяч осіб), майже на 24 тисячі тих, хто отримав захист, зросла в Чехії. Лідером скорочення усі три місяці була Польща (мінус 22 тисячі осіб).

Загалом за другий квартал цього року кількість українців, одержувачів тимчасової в ЄС, збільшилася на 154 тисячі (+3,9%), за перше півріччя — на 239 тисяч (+6,2%). Основний приплив біженців припав на Німеччину: 165,7 тисяч осіб за півріччя (+17%).

Євростат зазначає, що у пропорції до чисельності населення найбільша кількість біженців, бенефіціарів тимчасового захисту, у червні 2023 року зафіксована у Чехії (32,2 на тисячу осіб населення), у Польщі (26,6), в Естонії (25,8), Болгарії (24,9) та Литві (24,7). Середній показник на рівні ЄС – 9 біженців на тисячу осіб населення.

Згідно з європейською статистикою, у списку країн, які приймають понад сто тисяч українських біженців , знаходяться Іспанія (понад 180,2 тисячі), Болгарія (майже 161 тисяча), Італія (157 тисяч), а також Румунія (133,5 тисячі), Нідерланди ( майже 126 тисяч) та Словаччина (104 тисячі).

Від 50 до 100 тисяч біженців приймають Ірландія (майже 87 тисяч), Австрія (майже 76 тисяч), Литва (понад 70 тисяч), Бельгія (трохи менше ніж 68 тисяч).

Франція станом на червень місяць надавала тимчасовий захист більш ніж 67 тисячам дорослих українців (неповнолітні діти до цієї статистики не включаються — зазначає Євростат).

Понад 65 тисяч біженців з України було зареєстровано у Швейцарії, 56 тисяч — у Фінляндії та майже 55 тисяч — у Португалії.

Європейське статистичне агентство також зазначає, що майже половину — 46,6% — одержувачів тимчасового захисту в ЄС — жінки. Діти трохи більше однієї третини (34,4%). Дорослі чоловіки — менше п'ятої частини (19%) від загальної кількості тимчасового захисту.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У неділю в Україні дощі на півдні та сході, тепло збережеться
18:03
Radio Caroline: радіо на все життя
12:02
На Полтавщині депутат від "Слуги народу" Сергій Жук браконьєрив у ландшафтному парку. Цинічний покидьок є членом комісії облради з питань екології
10:03
США та Британія заборонили ввезення алюмінію, міді та нікелю з РФ та торгівлю ними на біржах
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 13 квітня
21:07
Командувача ОК "Південь" Ковальчука "пішли" з посади, він очолить військову академію
20:00
У суботу в Україні дощитиме на заході та півночі, вдень +18-23°С
19:04
Досить брехні та "секретності"! Світ має побачити війну
18:23
США не мають потужностей для виробництва тієї кількості зброї, яка необхідна Україні для перемоги у війні, - NYT
18:06
Федерацію боксу України захопило кримінальне угрупування наркодилера і сепаратиста Сосновського

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]