WSJ: Через санкції кількість інцидентів, пов'язаних з безпекою авіаперевезень у росії, зросла майже вдвічі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Через санкції в Росії суттєво збільшилася кількість інцидентів, пов'язаних із безпекою авіаперевезень.

Про це пише The Wall Street Journal.

Так, згідно з інформацією з німецької авіаційної бази даних Jacdec, у якій відстежуються такі випадки, якщо у 2022 році було зареєстровано 36 подібних інцидентів, то у 2023 — 74. При цьому на 100 тисяч вильотів минулого року було відзначено в середньому 9,9 порушень правил безпеки, тоді як 2022 року цей показник становив 5, а 2019 — 4,5.

Як приклад наводиться випадок на рейсі 1383 авіакомпанії «Уральські авіалінії», який прямував до Києва. Виявивши несправність, екіпаж вирішив направити літак до іншого аеропорту, проте бачачи, що через це літак швидко втрачає паливо, посадили його на полі на півдні РФ.

Зазначається, що, хоча до серйозних катастроф санкції, внаслідок яких в Росію не поставляються запчастини до західних повітряних суден, не оновлюється програмне забезпечення і не проводиться необхідне техобслуговування, поки не призвели, але механічні проблеми справді є серйозною загрозою безпеці перельотів і створюють навантаження на пілотів. Робиться висновок, що в недалекому майбутньому такий стан речей може призвести до серйозніших інцидентів.

Через накладені обмеження держава дозволила російським авіакомпаніям продовжувати інтервали техобслуговування, а також самостійно займатися капітальним ремонтом літаків. Особливо гостро російська галузь авіаперевезень відчуває нестачу шасі та гальм, через що змушена переганяти літаки до Ірану для ремонтних робіт.

Водночас, єдиною можливістю виправити ситуацію є перехід на літаки російського виробництва, але експерти вважають, що цей процес повною мірою навряд чи може початися до 2030 року. Таким чином, російські авіаперевізники поки що виживають за рахунок «канібалізації» парку західних літаків, використовуючи деякі з них як донорів запчастин. Через цей процес до 2026 року їхній парк має скоротитися вдвічі.

Раніше стало відомо, що російські «імпортозаміщені» свічки запалювання для двигунів літаків Superjet служать удесятеро менше за західні. Незважаючи на їхню порівняльну дешевизну, змінювати їх доводиться набагато частіше, і в результаті авіакомпаніям все одно доводиться платити за них набагато більше.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]