Як Китай потайки спостерігає за усім світом - Die Welt
Серед часників Мюнхенської конференції з безпеки цього року були Камала Гарріс, Олаф Шольц, Емманюель Макрон та інші впливові політики. Однак їхні мобільні телефони були підключені до китайського телекомунікаційного обладнання. Згідно з розслідуваннями Politico, вони вбудовані в телефонні стовпи навколо конференц-готелю Bayrischer Hof, де проходило зібрання. Суперечливий китайський телекомунікаційний гігант Huawei постачає технології по всьому світу, включаючи Німеччину. В зв’язку з цим у минулому було розкрито кілька випадків шпигунства в інших країнах. Та все ж ця тонка, але масштабна можливість проникнення Китаю у найважливішу в світі конференцію з безпеки, схоже, нікого не турбує. Світ відволікся на поодинокі китайські розвідувальні кулі.
Про це пише Die Welt.
Після того, як на початку лютого в небі був виявлений і збитий китайський літаючий об’єкт, панує занепокоєння. Водночас Пекін уже багато років спостерігає за іншими країнами, наприклад, через так званий цифровий шовковий шлях, та при цьому без особливого опору. Чи стане світ уважнішим зараз? І як реагуватиме Пекін?
У шпигунських повітряних кулях немає нічого нового, пише Die Welt. Останні роки вони були помічені в Латинській Америці, Південній Америці, Південно-Східній Азії, Східній Азії та Європі, про це нещодавно повідомив Пентагон. Але повітряні кулі роблять шпигунство видимим. Можливо, саме тому така махінація викликала хвилю громадського обурення. Водночас «невидимі» спроби шпигунства з боку китайських фірм, таких як Huawei, такої реакції не викликають. Та при цьому прихований характер стеження і інфільтрація з боку Китаю несе набагато більшу загрозу, ніж будь-яка повітряна куля.
Таким чином, Пекін шпигує за всім світом різними шляхами. На додаток до ініціативи «Один пояс, один шлях», яка протягом десяти років просувала інфраструктурні проєкти в більш ніж 150 країнах, Китай будує менш помітний «цифровий шовковий шлях»: китайські компанії створюють інтернет-інфраструктуру, центри обробки даних і китайські системи онлайн-платежів по всьому світу.
Такі компанії, як Huawei Marine Networks, проклали наразі близько 60 000 кілометрів оптоволоконних кабелів у Тихому, Індійському та Атлантичному океанах. В Африці китайські компанії контролюють понад 70% цифрової інфраструктури. За правління Сі Цзіньпіна країна прагне домінувати у виробництві сучасних технологій у всьому світі до 2025 року. Постає ризик того, що завдяки своєму цифровому пануванню Китай може красти дані, вести економічний шпіонаж й отримати доступ до високочутливих технологій.
Німеччина також є частиною китайського «цифрового Шовкового шляху». Надаючи Huawei доступ до європейських мобільних мереж, Федеративна Республіка Німеччина наражає Захід на небезпеку. Компанія Huawei була вже замішана у низці гучних випадків шпіонажу, у тому числі й у штаб-квартирі Африканського союзу. Hа думку Politico, Німеччина є «оплотом Huawei на Заході». Згідно зі звітом телекомунікаційної розвідувальної служби Strand Consult, країна покладається на китайські технології в 59% свого поточного розгортання мережі 5G, пише Die Welt.
Фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 17:02
- Сирійські повстанці повністю захопили провінцію Ідліб
- 16:07
- Торгівля ЄС з росією фактично припинилася
- 14:09
- Михайло Винницький: Як відбуваються реформи у вищій освіті
- 12:09
- Корсун: Стратегії влади «роль кібербезпеки перебільшена» виповнилося 5 років
- 10:40
- 45% чоловіків, які були "обмежено придатними", після повторної ВЛК визнають придатними - Генштаб
- 08:00
- Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сіл
- 01:01
- Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
- 00:01
- Президент призначив генерала Драпатого командувачем Сухопутних військ ЗСУ, а полковника Апостола заступником Сирського
- 20:04
- Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
- 20:03
- Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.