Як поширилась дерусифікація на українські соцмережі (ДОСЛІДЖЕННЯ)


З початку війни українці почали частіше використовувати українську мову у спілкуванні в соціальних мережах.
Такі дані показало дослідження "Центру контент-аналізу", проведеного на основі аналізу 866 тисяч дописів користувачів з України з 5 червня по 5 липня 2022 року.
Пости українців аналізували уFacebook, Twitter, Instagram, Youtube, TikTok та на заборонених російських платформах, якими користуються українці – "ВКонтакте" та "Одноклассники".
Дослідження виявило відчутну українізацію після початку повномасштабної війни, однак ця тенденція спостерігається не в усіх соцмережах.
Зокрема найбільше на українську перейшли користувачі у Facebook, Instagram та Twitter, однак YouTube і TikTok залишилися суттєво русифікованими.
Аналогічне дослідження Центр контент-аналізу проводив і у 2020 році.
У 2020-му кількість російської мови в соцмережах суттєво переважала, лише кожен шостий допис був українською(16%).
При цьому, на той час 77% громадян України називали українську мову рідною, 70% користувались нею в роботі та навчанні, 63% спілкувались нею вдома.
Що показало нинішнє дослідження
- Російська мова нарешті втратила панівне становище в соцмережах, однак все ще переважає – 37% постів українською мовою проти 63% російською, але статистика в окремо взятих соцмережах є різною.
- Найбільші західні соцмережі – Facebook, Twitter та Instagram – у порівнянні з 2020 роком показали суттєву українізацію користувачів, загальна кількість яких сягає більше 66%.
- Більшість організацій та компаній надають послуги і ведуть свої сторінки українською мовою.
Дослідники пов'язують це із законом, який набрав чинності в січні 2021 року, однак кількість дописів від приватних акаунтів зросла навіть більше (45%), що може бути результатом лише самовизначення, а не законодавчих обмежень.
- Російські соцмережі "ВКонтакте" та "Одноклассники", які заборонені в Україні з 2017 року, поступово втрачають ще більше українців та є середовищем спілкування відвертих прихильників "русского мира".
- Українськомовний контент у YouTube складає лише 5% . Дослідники пов'язують це з алгоритмами монетизації, що спонукає працювати на ширшу російськомовну аудиторію. З 2020 року частка контенту українською зросла лише на 2%.
Такі самі тенденції проявляються і в TikTok, де найбільше дітей, підлітків й молоді. Вплив війни на цю соцмережу не був істотним.
Як ситуація в регіонах України?
Спостерігається помітна українізація користувачів із заходу України, які раніше залишали кожен другий пост російською мовою, нині ця частка становить до 10-25%.
Покращилась ситуація і в центральних областях України, при цьому найбільше російську використовують на півдні та в Києві.
Одним із найбільш русифікованим регіоном є Одещина, де лише кожен четвертий допис пишеться українською мовою.
Найбільш русифіковані у соцмережах Донеччина і Луганщина, де кількість дописів українською є мінімальною.
Це, найімовірніше, пов'язано з тимчасовою окупацією та великою кількістю біженців, які переїхали в інші області країни.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю в Україні ще більше похолодає
- 16:09
- Гроші Ватикану: який капітал Папа Римський Франциск залишив наступнику
- 16:05
- Другої зустрічі Зеленського і Трампа в Римі не було
- 14:21
- Світ попрощався з Папою Римським Франциском
- 14:03
- Єфрем Лукацький: За що російська пропаганда дуже вдячна МВС України
- 13:51
- Зустріч Трампа і Зеленського у Білому домі назвали "дуже продуктивною" (ФОТО)
- 12:03
- На Волині піп московського патріархату не дозволив відспівати воїна в храмі, а його почт сміявся під час церемонії поховання. СБУ на Волині взагалі є?!
- 11:36
- Зеленський говорив з Трампом у Римі
- 11:06
- На Сумщині ворог просунувся у Журавці
- 10:17
- Україна стала "легкою мішенню" для хакерів рф після зупинки допомоги США – Bloomberg
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.