За два роки бібліотеки України списали понад 26 млн російських книжок

|
Версия для печатиВерсия для печати

За два останніх роки бібліотеки України списали понад 26 млн книжок – 12 мільйонів 971 тисячу у 2022 році та 13 мільйонів 165 тисяч у 2023 році.

Про це у відповідь на інформаційний запит видання "Читомо" повідомила Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, яка опрацьовує статистику про фонди українських бібліотек.

Найбільше книжок списували в Полтавській області. У 2022 році з бібліотечних фондів регіону прибрали 1 млн 64 тисячі видань, а в 2023-му – 927 тисяч примірників.

Найменше – в областях, що перебували чи досі перебувають під тимчасовою російською окупацією. На Луганщині за ці два роки книжки не списували, а на Донеччині списали 75 та 176 тисяч примірників у 2022-му та 2023-му відповідно. Херсонщина списала у 2023 році 108 тисяч книжок, а за 2022 рік даних взагалі немає.

Що стосується столиці, то в Києві у 2022 році списали 224 тисячі книжок, а в наступному – 295 тисяч.

Дві третини усіх списаних книжок, або 66%, становлять видання російською мовою. У 2022 році таких списали 8 млн 653 тисячі, а в 2023 році – 8 млн 795 тисяч видань.

Найбільше російськомовних видань списували у Вінницькій області: це 644 тисячі у 2022 році та 543 тисячі у 2023-му. Найменше у Запорізькій: 103 тисячі у 2022 році, 78 тисяч у 2023 році.

Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого з березня 2022 року разом з обласними бібліотеками проводить дослідження "Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії".

За її даними, у 2022 році в Україні діяло 11 876 публічних бібліотек. Їхні фонди нараховували майже 150 мільйонів паперових книжок. Причому понад половина цих примірників становили радянські видання, які не оновлювались із 1991 року.

У липні минулого року директорка Українського інституту книги (УІК) Олександра Коваль запропонувала бібліотекарям приєднатися до "мовчазної акції", щоб привернути увагу до необхідності оновлення бібліотечних фондів актуальними книгами.

Тоді вона розповідала УП.Культура, що на вилучення з українських бібліотек радянських і виданих в Росії книжок може піти два-три роки, а найбільше роботи буде на сході та півдні країни.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]