За два роки за кордон можуть виїхати ще 700 тисяч українців - НБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Погіршення енергетичної ситуації та повільна нормалізація економічних умов спричинять більший відплив мігрантів за кордон у 2024 - 2025 роках, ніж раніше очікувалося.

Про це йдеться в липневому Інфляційному звіті Національного банку України.

Так, за оцінками аналітиків НБУ, у 2024 - 2025 роках очікується подальший відплив мігрантів за кордон - близько 400 тис. та 300 тис. осіб відповідно.

"Це припущення погіршено порівняно з квітневим Інфляційним звітом у зв'язку зі значною руйнацією української енергетичної системи, що супроводжується тривалими відключеннями електроенергії та посилює ризики для опалювального сезону. Крім побутових складнощів, часті відключення негативно впливають на виробничі процеси, що зменшує економічну активність і попит на робочу силу, додатково стимулюючи міграцію", - зазначається у звіті.

Крім того, причиною міграції стане повільна нормалізація економічних умов через високі безпекові ризики.

У Нацбанку очікують, що повернення мігрантів в Україну почнеться у 2026 році та буде поступовим (близько 400 тис. осіб), оскільки через тривале перебування за кордоном більше людей адаптуються на новому місці, а умови в Україні, у тому числі через перебої з енергопостачанням, будуть складнішими, ніж передбачалося раніше.

"Кількість внутрішньо переміщених осіб також залишатиметься значною, бо, згідно з опитуваннями, значна їх частка не має куди повертатися через значні руйнування", - наголошується у звіті.

Як повідомлялося, за даними Євростату, статус тимчасового захисту у країнах ЄС станом на кінець березня мали 4,2 млн осіб, які залишили Україну через повномасштабне вторгнення російських військ.

У червні Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:10
Опублікована статистика знищених росіянами храмів
18:09
Спортивний костюм Nike – чудовий одяг для спорту та на кожен день
16:08
Друга справа Гринкевичів вже в суді
14:04
МОЗ вже скасувало 74 рішення Хмельницької МСЕК про надання груп інвалідності військовозобов'язаним, у 3 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними — ЗМІ
12:24
У Молдові відбудеться другий тур президентських виборів, але московити вже програли
11:20
Україна і Угорщина ведуть перемовини про ще один КПП на кордоні
10:01
Імітація вирішення проблеми: Костін закликав прокурорів, щодо інвалідності яких є сумніви, пройти повторне обстеження
09:50
"Укроборонпром" очолив екскомандувач Сил логістики ЗСУ
08:00
Ворог захопив село Желанне Друге на Донеччині - DeepState
21:06
Ще одна вистава для зраджених українців: Зеленський збирає РНБО щодо МСЕК і "інвалідів", начебто вимагає реакції так званих "правоохоронців"

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]