За підкуп ексдиректора лісгоспу засудили до 5,5 років: «Больше 100 никому не давал»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Колегія суддів Вищого антикорупційного суду визнала винуватим колишнього керівника державного підприємства «Гутянське лісове господарство» Віктора Сису у пропозиції і наданні неправомірної вигоди детективу Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на пресслужбу суду.

Чоловіка засуджено до 5 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією частини майна. У дебатах прокурор просив 6 років ув’язнення.

До набрання вироком законної сили суд не став змінювати запобіжний захід із застави на тримання під вартою.

Сиса звинувачувався у наданні 100 тисяч доларів хабара детективу НАБУ Андрію Сорському за закриття кримінального провадження за фактом зловживання службовим становищем працівників ДП «Гутянське лісове господарство». Подія трапилась 30 жовтня 2019 року.

Раніше в розмові з детективом Сиса пояснив, що хоче, щоб провадження було закрито, або він та його родичі виведені з числа потенційних підозрюваних. Директор лісгоспу сказав детективу, що заплатить суму, яку той назве, а потім сам запропонував $100 тисяч.

Водночас, побоюючись викриття, Сиса залучив невстановлену слідством особу, яка мала залишити пакунок із грошима в обумовленому місці — на парковці.

На місце події приїхав сріблястий Мереседес, двері якого відчинилися і випав пакет із грошима. Позаду Мерседеса в машині їхав Сиса, який особисто контролював процес. Ні Мерседеса, ні людини, яка була всередині, так і не знайшли.

Прокурор вважає, що існували достатні підстави для документування Сиси у прихований спосіб. Сорський ніколи не висловлював вимогу передачі коштів. Навпаки, такі пропозиції озвучував Сиса і розповідав, що раніше вже використовував схожі схеми надання неправомірної вигоди, кажучи: «больше 100 никому не давал».

Захист висловлював претензії щодо допустимості доказів і зокрема на недоліки в оформленні протоколів НСРД.

Захист заявляв, що справа має політичний підтекст через неприязні стосунки обвинуваченого і діючого керівництва держави. У своїх показаннях Сиса пояснював, що, на його думку, провокативні дії Сорського проявлялись у тому, що, приїжджаючи на підприємство, він у розмовах зазначав, що «необхідно дружить».

Прокурор у дебатах сказав, що захист не навів конкретних фактів негативного ставлення до Сиси нібито з боку влади. Натомість саме обвинувачений розпочав злочин до початку контролю за його вчиненням, був ініціатором, визначив розмір хабара, строки і порядок передачі.

За версією обвинувачення, Сиса домовлявся про закриття провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями ДП «Гутянське лісове господарство» з метою одержання неправомірної вигоди, в інтересах ТОВ «Атлантіс С», ТОВ «Стеклосервіс», ТОВ «Профіт Доп», які підконтрольні директору лісгоспу. Працівники господарства нібито відчужили значні обсяги деревини державного лісового фонду за заниженими цінами на користь згаданих компаній, шляхом заниження якості, сорту лісопродукції та її об’ємів з наступною її переробкою та реалізацією на експорт, що спричинило тяжкі наслідки державному підприємству.

У серпні минулого року НАБУ повідомило підозри за цим епізодом Сисі, його рідній сестрі і двоюрідному братові.

Строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до 3 травня 2022 року.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]