Залишення позицій під Харковом: проти командування 125 бригади відкрили справу

|
Версия для печатиВерсия для печати

За даними ДБР, командування 125 бригади, 415 окремого стрілецького батальйону, 23 механізованої бригади, 172 окремого стрілецького та інших підрозділів не організували належним чином оборону позицій на кордоні Харківської області та РФ, що призвело до втрати позицій, військової техніки та особового складу.

Інформацію про це містить судовий реєстр.

В ухвалі зазначається, що виникла необхідність установлення відповідності дій військових посадових осіб щодо залишення бойових позицій 10.05.2024 силами 125 окремої бригади Сухопутних військ в районі населених пунктів Стрілеча, Красне, Борисівка, Пильне Харківського району та Гатище Чугуївського району, а також інших позицій.

Також слідство має встановити причинний зв’язок між цими діями та втратою позицій, особового складу та військової техніки.

Через залишення позицій, зазначає ДБР, ураження противника здійснювалось силами 2 ешелону.

Також для розслідування цього була призначена військова експертиза.

Згідно з реєстром, у кримінальному правопорушенні вважають причетними 28 осіб, серед яких командир бригади, його заступники та посадовці:

1.Командира окремої бригади;

2.Заступник командира бригади;

3.Командир окремого стрілецького батальйону;

4.Командир окремого стрілецького батальйону;

5.Командир 3 стрілецької роти окремого стрілецького батальйону;

6.Командуючий ОТУ.

7.Старший офіцер відділення сил;

8.Начальник відділення об`єднаної вогневої підтримки бригади;

9.Старший офіцер відділення зв`язку та інформаційних систем штабу бригади;

10.Начальник відділення сил підтримки штабу бригади;

11.Начальник групи цивільно-військового співробітництва штабу бригади;

12.Т.в.о. командира 1 стрілецької роти окремого батальйону;

13.Командир 3 стрілецької роти окремого батальйону;

14.Командир 172 окремого батальйону;

15.Командир 3 стрілецької роти окремого батальйону;

16.Командир 2 стрілецької роти окремого батальйону;

17.Т.в.о. командира 1 стрілецької роти окремого батальйону;

18.Начальник прикордонного загону;

19.Перший заступник начальника 2 ВСП тип (с) відділу прикордонної служби;

20.Начальник штаба - заступник командира механізованої бригади;

21.Начальник штабу - перший заступник командира окремої бригади;

22.Командир 2 стрілецької роти окремого стрілецького батальйону;

23.Начальник відділення розвідки штабу бригади;

24.Командир 1 стрілецької роти стрілецького батальйону;

25.Командир розвідувального взводу 217 батальйону, т.в.о. начальника групи розвідки батальйону;

26.Командир 217 окремого батальйону;

27.Начальник штабу - перший заступник командира батальйону;

28.Заступник начальника штабу окремого стрілецького батальйону.

ДОВІДКА:

Командир бригади - Артур Іва́нович Горбе́нко (нар. 27 лютого 1964, м. Черкаси) — український військовослужбовець, генерал-лейтенант Збройних сил України, Кавалер ордена Богдана Хмельницького III ступеня (2012).

Артур Горбенко народився 27 лютого 1964 року в Черкасах.

Освіта: вища, магістр військового управління, магістр права, кандидат педагогічних наук.

У 1981 році закінчив Київське суворовське військове училище, 1985 — Московське вище загальновійськове командне училище, 1996 — Академію Збройних Сил України із золотою медаллю.

Служба в армії

У 1985—1990 роках служив командиром розвідувального взводу, командиром розвідувальної роти мотострілецького полку гвардійської мотострілкової дивізії Північної групи військ. 1990—1992 — командир кулеметної роти, начальник штабу — заступник командира окремого кулеметного артилерійського батальйону окремого кулеметно-артилерійського полку Забайкальського військового округу.

Згодом проходив службу на посадах начальника штабу — заступника командира горно-десантного батальйону (1992—1993) та командира учбового батальйону (1993—1994) учбового центру підготовки спеціалістів аеромобільних військ; заступника командира бригади окремої аеромобільної бригади (1996—1998) Прикарпатського військового округу.

1998 року призначений командиром полку, механізованого полку механізованої дивізії армійського корпусу; 1998—2002 — начальник штабу — перший заступник командира дивізії механізованої дивізії армійського корпусу Західного оперативного командування.

Протягом 2002—2004 років був командиром дивізії, аеромобільної дивізії Південного оперативного командування.

2004 року став начальником Чопського прикордонного загону. 2004—2005 — перший заступник начальника управління — начальник штабу, 2005—2008 — начальник Східного регіонального управління; 2008—2014 — начальник Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

6 серпня 2008 року призначений заступником Головного прикордонного уповноваженого на українсько-польській, українсько-словацькій, українсько-угорській та українсько-румунській ділянках державного кордону.

Російсько-українська війна

10 років перебував на пенсії, відтак не брав участі у бойових діях в зоні проведення АТО/ООС. Із початком російського вторгнення у 2022 році, був повернутий на службу. З березня 2022 року по теперішній час командир 125-ї окремої бригади територіальної оборони Сил ТрО ЗС України.

Вгорі: генерал Артур Горбенко. Фото Олександра Ткачука

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]