Зростання ВВП 3,5% та доходів держбюджету: у Польщі оцінили вигоди від припливу біженців з України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українські біженці з початку війни Росії в Україні сплатили у Польщі податків на суму 2 мільярди євро. Це втричі більше ніж країна витратила на допомогу українцям.

Про це повідомив професор Мацей Дущик із Центру досліджень міграції Варшавського університету, повідомляє ukrayina.pl.

Доходи вище витрат

Уряд Польщі отримав від Євросоюзу 700 мільйонів злотих і чекає на транш ще 200 мільйонів злотих біженців. Однак, на думку Дущика, влада «неправильно просить гроші», тому стикається з кризою через витрати на біженців.

"Ми витратили 3,5 мільярда злотих (750 млн євро) на допомогу українцям, але підрахунки віце-президента Польського фонду розвитку Бартоша Марчука показують, що ми отримали 10 мільярдів злотих (2 млрд євро) від сплачених ними податків", - зазначив експерт.

Він додав, що більшу частину допомоги українцям надали приватні польські фонди. Також допомагають міжнародні організації ЮНІСЕФ, ООН, Червоний Хрест.

Зростання ВВП Польщі на 3,5%

Експерти консалтингової компанії Deloitte підготували звіт щодо потенціалу інтеграції біженців з України.

Якщо Польща матиме стратегію з інтеграції біженців, то ця країна отримає зростання ВВП, а роботодавці - доступ до кваліфікованих працівників. Як результат зарплати піднімуться, а відповідно і пенсії.

У перспективі план інтеграції біженців з України може сприяти збільшенню ВВП Польщі з 0,2 до 3,5%.

«Мігранти з України ще до війни справили позитивний вплив на економіку Польщі. 1,4 млн економічних мігрантів з України полегшили проблему дефіциту працівників у Польщі, долучившись до 13% зростання ВВП Польщі у 2013-2018 роках», — зазначається у звіті Deloitte.

«Аргумент»


На цю тему:

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]