АМКУ вимагає у операторів ринку пального знизити ціни

|
Версия для печатиВерсия для печати

Оператори ринку пального повинні знайти баланс між платоспроможністю населення та власною прибутковістю. Про це заявив перший заступник Голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін під час брифінгу, який відбувся 1 листопада.

Як повідомив Рафаель Кузьмін, нещодавно Комітет надав рекомендації ПІІ «Лукойл Україна», ПП «Окко нафтопродукт», ТОВ «Золотий екватор» і ТОВ «Альянс Холдинг» привести ціни на бензини підвищеної якості (так звані «брендові бензини») до економічно обґрунтованого рівня. Про результати розгляду підприємства мають повідомити Комітету у десятиденний термін.
 
За наявною в Комітеті інформацією, протягом вересня 2011 року на АЗС, що працюють під брендами «Лукойл», «ОККО», «WOG», відбулося синхронне зростання вартості бензинів підвищеної якості. Зокрема, ціни досягли рівня 11,35 – 11,50 грн/л, а на заправках під брендом «Shell» – 11,89 грн/л. Інші оператори ринку реалізують «брендові бензини» на 1,00 –1,80 грн/л дешевше.

 

Таке зростання цін відбулося за умов стабільності курсу долара та наявності тенденції до зниження показника Platts, курсу євро та вартості сирої нафти на світовому ринку.

 

Перший заступник голови Комітету зазначив, що ціна на звичайний бензин А-95 також завищена, та нагадав про висунуті у жовтні цього року вимоги до зазначених операторів щодо приведення цін на бензин А-95, дизельне пальне та скраплений газ до конкурентного рівня.
«Якщо основні учасники ринку не виконають наші рекомендації, то ми розпочнемо розслідування, вдамося до штрафних санкцій.
 
Інформуватимемо Уряд і Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, щоб спільними зусиллями впливати на необґрунтоване підвищення цін на пальне. Чому ми це робимо? Тому що, це соціально важливий ринок, на якому головним споживачем є населення України. Тут операторам ринку пального потрібно балансувати між платоспроможністю населення та власною прибутковістю», – підкреслив Рафаель Кузьмін.
 
Як відомо, у жовтні 2011 року Комітет та Асоціація «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» уклали меморандум про спільні дії зі створення сприятливого середовища для розвитку добросовісної конкуренції. Зокрема, було досягнуто домовленості про формування сучасної бази даних з метою профілактики порушень законодавства стосовно конкурентного середовища.
 
«Аргумент»

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]