Авторитетні правозахисні організації вимагають включити Фірташа до «списку Магнітського»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Freedom House, Human Rights Watch, Transparency International, інші правозахисні та антикорупційні організації опублікували список з 15 осіб з вимогою включити їх до списку санкцій США відповідно до Глобального акту Магнітського, серед них - бізнесмен Дмитро Фірташ.

Відповідно до прес-релізу організації Freedom House в Україні, до списку санкцій потрапили представники Азербайджану, РФ, Китаю, Таджикистану, Узбекистану, Панами та інших країн, підозрювані в великомасштабній корупції або серйозних порушеннях прав людини, передає interfax.com.ual.

"Ми закликаємо адміністрацію (президента США - ред.) застосувати потужний механізм, передбачений Глобальним актом Магнітського, щоб накласти санкції на іноземних громадян, перерахованих в цьому списку. Це дозволить запобігти подальшим зловживання, одночасно демонструючи моральне і стратегічне лідерство США", - цитується в повідомленні президента Freedom House Майка Абрамовіца.

У листі правозахисних та антикорупційних організацій, зокрема, зазначається, що протягом 2014 року Д.Фірташ займався корупційною практикою, пов'язаною з посередництвом у газових угодах між Україною і Росією, які принесли йому мільярди доларів незаконного прибутку.

Згідно з документом, український олігарх був главою енергетичної компанії "РосУкрЕнерго" і є нинішнім керівником компанії Group DF. У 2014 році він брав участь в корупційних схемах, пов'язаних з посередництвом у газових угодах між Україною і Росією.

За даними правозахисних та антикорупційних організацій, Д.Фірташ використовував свої тісні зв'язки з президентом РФ Володимиром Путіним та кс-президентом України Віктором Януковичем в корупційних газових оборудках.

Фірташ був звинувачений судом США в червні 2013 року у хабарництві, створенні злочинної групи і спробах підкупити індійську владу в обмін на пільгові контракти на видобуток титану.

Фірташ нібито також підкупив чиновників з Німеччини, щоб незаконно отримати документи про статус корупційного розслідування в його справах.

У лютому 2017 австрійський суд схвалив запит про екстрадицію в США Д.Фірташа. В травні 2017 року адвокати бізнесмена подали клопотання про відхилення цієї справи, стверджуючи, що Д.Фірташ не має ніякого відношення до США. В даний час справа розглядається у федеральному суді.

Глобальний акт Магнітського - закон про відповідальність за порушення прав людини, який дозволяє президенту США позбавити фігурантів списку візи і заморозити їх активи в США.

«Аргумент»


 

 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]