Член політради «Слуги народу» виявився сигаретним контрабандистом

|
Версия для печатиВерсия для печати

Член політради «Слуги народу» та колишній прикордонник Вадим Слюсарєв є співвласником фірм, які ввозили в Україну десятки мільйонів нелегальних китайських сигарет з Румунії у 2015-2017 роках. 

Про це повідомляють Kyiv Post та Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP), посилаючись на декларації румунської митниці, що опинилися в руках журналістів. 

Дві українські компанії — ТОВ Duty Free Odesa та ТОВ Travel Retail Ukraine, — співвласником яких зараз є Слюсарєв, імпортували в Україну сигарети китайського бренду Regina. Ці сигарети не продаються в Україні легально, а самі компанії не мали ліцензій на імпорт, зазначає  Slidstvo.Info.

Нелегальні сигарети українським компаніям продавала компанія China Tobacco International — румунська філія китайського виробника тютюну China National Tobacco Corporation (CNTC). Ним володіє китайська держава. 

Продаючи сигарети в Україну, тютюнова компанія порушувала Протокол про ліквідацію нелегальної торгівлі тютюновими виробами Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. 

Одну з поставок таких сигарет компанії Duty Free Odesa вилучили та знищили українські правоохоронці у травні 2017-му як контрабанду. На думку правоооронців, ці сигарети планували незаконно ввезти до ЄС. 

Журналісти з’ясували, що таких поставок було ще щонайменше дві. І вони, вочевидь, залишилися поза увагою правоохоронців.

Вадим Слюсарєв став співвласником обох компаній — Duty Free Odesa та Travel Retail Ukraine — у 2017-2018 роках. Це сталося через два роки після того, як він звільнився з прикордонної служби і як ці компанії нелегально завезли в Україну китайські сигарети. 

У журналістів немає даних про те, чи продовжили компанії займатись контрабандою після того, як Вадим Слюсарєв став їхнім співвласником. Але сигарети китайського бренду Regina, які ввозили ці компанії, досі можна знайти в Україні.

Хоча Слюсарєв став співвласником компаній вже після звільнення з державної служби, розквіт цих фірм припав саме на той час, коли Слюсарєв обіймав високі посади в Державній прикордонній службі.

Зокрема, у 2012 році компанія Travel Retail Ukraine, співвласником якої згодом стане Вадим Слюсарєв відкрила дьюті-фрі — магазин на контрольно-пропускному пункті «Гоптівка», що на кордоні з Росією. Тоді Слюсарєв очолював окремий відділ внутрішньої безпеки Східного регіонального управління Державної прикордонної служби, якому підпорядковувались десятки пропускних пунктів — у тому числі й «Гоптівка». 

І це не єдиний зв’язок Вадима Слюсарєва з «Гоптівкою».

У 2017-му Слюсарєв купив компанію «Фронтера», яка за часів його роботи в адміністрації Державної прикордонної служби, придбала будівлю біля контрольно-пропускного пункту «Гоптівка» — розповідають у своєму розслідуванні журналісти програми «Схеми». Компанія здає цю будівлю в оренду прикордонникам. 

Як свідчить розслідування журналістів, у 2013-2020 роках China Tobacco International продала пів мільярда сигарет українським компаніям. 

Але в офіційних точках продажу тютюну в Україні немає сигарет виробництва China Tobacco. Знайти їх можна лише на «чорному ринку». Такі сигарети не мають акцизних марок, медичні попередження на пачках надруковані англійською замість української, а поруч напис: «For Duty Free Sale Only» («Лише для продажу в магазинах дьюті-фрі»).

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]