ДБР не встигло, суд скасував і будинок в центрі Києва, який мав стати бібліотекою, відійшов під готель брату Кличка

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд Києва скасував арешт нежитлового будинку  площею 1419 кв.м. по вулиці Богдана Хмельницького, 34, літ. Б, Б’.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 21 вересня.

Адвокат компанії-власника  ТОВ «ВІТ-ПЛЮС»  подав клопотання скасувати арешт, оскільки кримінальне провадження уже закрито.

У січні цього року слідчий ДБР просив Печерський суд продовжити на 18 місяців розслідування цієї справи, враховуючи її виняткову складність. Але суддя Сергій Вовк відмовив. Після цього 25 січня ДБР закрило провадження, тому що строки розслідування закінчилися, а підозру нікому не повідомлено.

Слідчі дії тривали з липня 2019-го. У клопотанні прокурор повідомляв, що було зроблено за півтора року. Так, переглянувши сайт «Українська бібліотечна асоціація» і Офіційний портал Києва, слідчі переконалися, що за відповідною адресою нема ні бібліотеки, ні музею. Двічі візуально обстежено будинок, призначено будівельно-технічну експертизу будинку, яка на січень 2021-го все ще тривала. Також допитали кількох свідків і здійснили тимчасовий доступ до документів та ін.

 

Суддя Вовк вирішив, що прокурор не довів, що слідство не можна було завершити раніше. Як вбачається із витягу з ЄРДР, група слідчих та прокурорів налічувала більше 20 осіб. Тому суд вважав, що ДБР мало достатньо часу.

12 грудня 2019 року у перерві між арештами Київрада продала будинок по вулиці Богдана Хмельницького, 34, літ. Б, Б’  ТОВ «ВІТ-ПЛЮС» як переможцю аукціону.

Кримінальне провадження ініціювала директор ТОВ «Капітал». У 2005 році з цією фірмою уклали інвестдоговір на реконструкцію будинку. Інвестор умов начебто не виконував і у 2013-му Київрада віддала будинок в оренду  ТОВ «Альтернатива» Сергія Боярчукова —  для розміщення бібліотеки, музею.

Але в порушення договору в цьому будинку не створено бібліотеку чи музей, а приміщення використовуються для цілей готелю «11 Mirrors», що розміщений за адресою вул. Богдана Хмельницького, 31-А. Співвласником цього готелю є брат мера Києва Володимир Кличко.

У 2019 році будинок включено до списку об’єктів, що підлягають приватизації. Переможцем аукціону стало ТОВ «ВІТ-Плюс», кінцевим бенефіціарним якого є Кличко-молодший. Його єдиним конкурентом виступило ТОВ «Альтернатива», яке вже раніше орендувало будинок начебто в інтересах готелю Кличка.

Одночасно директор ТОВ «Капітал» подала заяву про злочин, відповідно до якої службові особи КМДА за попередньою змовою з народним депутатом Сергієм Алєксєєвим вчинили дії на заволодіння майном територіальної громади міста Києва.

Почалося розслідування і будинок арештували та договір купівлі-продажу не уклали.

26.07.2019 група депутатів Київської міської ради зробила вихід за адресою будинку, однак у зв`язку із зачиненими вхідними дверима не отримала доступ всередину. У той же час, виявлено невідому конструкцію у формі труби, що з’єднувала будинок з готелем «11 Mirrors».

27 листопада 2019-го суддя Печерського суду Білоцерківець за клопотанням Київради арешт скасував. Суддя виходив з того, що особи, про яких йде мова в клопотанні, не мають відношення до прийняття рішень щодо майна комунальної власності, не є представниками власника майна, не є депутатами місцевої ради та жодному з них не повідомлено про підозру. Разом з тим, майно перебуває під арештом «тривалий час» (4 місяці), а прокурором не надано підтвердження, що мета арешту виправдовується.

9 грудня 2019 року між Департаментом комунальної власності Києва і ТОВ «ВІТ-ПЛЮС» підписано договір купівлі-продажу. Будинок коштував 44, 55 мільйони гривень (аукціонна ціна + ПДВ). Але 12 грудня 2019-го суддя Печерського суду Волкова знову наклала арешт.

Після закриття кримінального провадження будинок залишається у власності компанії Володимира Кличка.

 

У 2020 році суд за позовом братів Клички визнав недостовірним телесюжет і публікації «1+1» про крадіжку особняка в центрі Києва. Журналістів зобов’язали видалити відео з сайту і Youtube, а також статтю із сайту «ТСН» та оприлюднити спростування. Зараз на це рішення подано апеляцію.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]