Державні квоти повернули українську музику на радіо і телебачення (ГРАФІКА)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Політика держави щодо введення україномовних квот, що реалізується з 2016 року, повернула українську мову в ефіри телеканалів і радіостанцій.

Про це повідомляє прес-служба Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Деталі: За словами члена Національної ради Сергія Костинського, за 3 роки українська мова тотально повернулася в ефір телеканалів і радіостанцій, а українська пісня отримала потужний розвиток і сталу ротацію в ефірі радіомовників.

Продюсер телеканалу "М 2" Роман Муха розповів, що через 3 роки виробництво відеокліпів на українські пісні в 6 разів збільшилось.

Продюсер додав, що введення квот залучило в музичну індустрію близько 100 тисяч людей по всій країні — аранжувальників, музикантів, звукові студії, спеціалістів зі світлового обладнання тощо.

За результатами моніторингу Нацради, 53% пісень, які є в ротації на регіональних і місцевих радіостанціях, звучать українською мовою. Таким чином, законодавча норма перевиконана на 18 відсоткових пунктів.

В 11-ти областях України україномовних пісень значно більше за 50%. Це:

  • Сумська область – 81%
  • Рівненська – 80%
  • Тернопільська – 78%
  • Івано-Франківська – 71%
  • Волинська– 63%
  • Львівська – 61%
  • Харківська – 56%
  • Херсонська – 54%
  • Чернівецька – 53%
  • Донецька – 52%
  • Кіровоградська – 50%.

Водночас, у двох областях зафіксовано мінімальні показники виконання квоти, це –  Хмельницька область – 36% і Дніпропетровська область – 38%.

Член Нацради Максим Онопрієнко зазначив, що обсяг ведення передач українською мовою також демонструє позитивну динаміку – 93%, що на 1 в.п. більше ніж минулого року.

Зокрема, у 10-ти областях України показник обсягу ведення передач державною мовою перевищує 95%. Це:

Волинська, Рівненська, Хмельницька області – 100%;

Чернівецька – 99%;

Сумська, Черкаська, Львівська – 98%;

Чернігівська, Івано-Франківська – 97%.

Харківська – 96%..

Наразі ефір радіостанцій передбачає такі норми: кількість україномовних пісень має становити не менше як 35%; обсяг ведення передач державною мовою – не менш ніж 60%; для радіостанцій, які транслюють понад 60% пісень мовами ЄС, частка пісень українською має бути не менше як 25%.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]