Економіка "Нафтогаз України" та німецька RWE підписали меморандум щодо водневих проєктів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 НАК "Нафтогаз України" та німецька компанія RWE Supply&Trading домовилися співпрацювати в галузі розвитку водневих проєктів.

НАК "Нафтогаз України" і німецький газовий трейдер RWE Supply&Trading в день візиту до Києва канцлерки ФРН Анґели Меркель (Angela Merkel) домовилися співпрацювати в сфері розвитку водневих проєктів. Керівники компаній у неділю, 22 серпня, підписали відповідний меморандум про взаєморозуміння, повідомили у "Нафтогазі". Робочі групи двох компаній почнуть спільну роботу вже наступного місяця, зазначає Deutsche Welle.

"Нафтогаз" і RWE Supply&Trading домовилися проаналізувати можливості співпраці зі створення повного ланцюга вартості "зеленого" водню і його похідних, таких як аміак, які виробляються в Україні. Йдеться, зокрема, про розвиток проєктів з виробництва та зберігання "зеленого" водню й аміаку в Україні та їхнього імпорту в Німеччину, відзначили в "Нафтогазі".

"Нафтогаз" і RWE також домовилися співпрацювати у сфері вивчення комерційних можливостей для продажу українського "зеленого" водню на європейських ринках, зосередивши увагу на основних ринках RWE. Голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко переконаний, що в України є "великий потенціал для розвитку водневої економіки в співпраці з Німеччиною".

Водень як стратегічний пріоритет

"Ми вважаємо" зелений "водень стратегічним пріоритетом, і ми раді працювати над цим спільно з RWE, нашим надійним партнером у торгівлі і постачанні природного газу", - сказав Вітренко. Зі свого боку член правління RWE Supply&Trading Ульф Керстін (Ulf Kerstin) зазначив, що водень гратиме ключову роль в декарбонізації промисловості, оскільки не все можна електрифікувати за допомогою поновлюваних джерел енергії.

Можливість експорту Україною водню в країни ЄС, зокрема до Німеччини, обговорюється в зв'язку з тим, що Росія вже в цьому році планує запустити газопровід "Північний потік-2", який дозволить "Газпрому" повністю відмовитися від використання української газотранспортної системи і постачати газ в країни Євросоюзу в обхід України.

 

Директор оператора ГТС України Сергій Макогон сказав, що Україна могла би стати постачальником водню в Євросоюз, але поки така можливість лише вивчається і почати прокачування водню через газотранспортну систему України в найближчі два-три роки неможливо. "Водень - це майбутнє, але це не майбутнє найближчих двох-трьох років, коли ми повинні думати про транзит, тому що у нас транзит тільки до кінця 2024 року", - пояснив він.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]