Екс-прем'єр Гончарук: команда президента "відпрацьовує" сценарії, які пишуться в Кремлі

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Рішення Конституційного Суду України (КС) про неконституційність призначення директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника відкочує антикорупційну реформу на п'ять років тому, впевнений екс-прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Це рішення свідчить тільки про одне. Президент Зеленський має серйозну політичну кризу всередині власної команди. І це перша криза, якою президент не керує. Президентська команда виявилася непідготовленою до цього рішення – жодних законодавчих ініціатив, щоб виправити колізію в законодавстві не зареєстровано і не ухвалено монобільшістю. Представник президента в Конституційному Суді навіть не приховує журналістам – вони не знають, що з цим далі робити", – написав Гончарук у соцмережі Facebook в суботу.

Він наголосив, що саме подання в КС ініціювали депутати президентської партії спільно з "представниками проросійських сил", зазначає Інтерфакс-Україна. .

"Ще раз – члени президентської команди від імені Глави держави "відпрацьовують" сценарії, які пишуться в Кремлі. Цим поданням депутати монобільшості сильно підставили Зеленського перед західними партнерами, для яких незалежність антикорупційних органів є ключовою умовою для співпраці", – зазначив Гончарук.

Екс-прем'єр нагадав, що в п'ятницю Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу за формулою "Роттердам плюс" через відсутність доказів причетності підозрюваних і відсутність збитку від такої схеми.

"Водночас, за оцінками НАБУ, сума збитків для споживачів електроенергії – понад 19 млрд грн", – наголосив він.

"Олігархічні клани одночасно і з усіх боків почали реванш і повертають Україну в "кращі" часи своїх корупційних практик. А Офіс президента або робить вигляд, що не помічає нічого, або справді втратив зв'язок із реальністю", – підсумував Гончарук.

Раніше повідомлялося, що КС оприлюднив рішення про неконституційність указу від 16 квітня 2015 року Про призначення Ситника директором НАБУ.

Конституційне подання подали 51 народний депутат до КС 20 травня 2020 року. Скан подання оприлюднив у соцмережах народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Дубинський.

Автори подання вважають, що п'ятий президент України Петро Порошенко, призначаючи директора НАБУ, вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив встановлену ч.4 ст. 5 Конституції України заборону на узурпацію державної влади.

Крім того, нардепи вважають, що видання указу про призначення директора НАБУ суперечить положенням ч.2 ст. 6, ч. 2 ст. 8, ч. 2 ст. 19, П. 31 ч. 1 ст. 106 Конституції України, які містять вичерпний перелік повноважень президента України і зобов'язують видавати акти на підставі Конституції України.

9 липня Велика палата Конституційного Суду України у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата.

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі – голова КС Олександр Тупицький представив доповідь за поданням. За його словами, автори подання вважають, що, призначивши директора НАБУ, глава держави вийшов за рамки своїх конституційних повноважень і порушив процедуру заборони узурпації державної влади. Зокрема, автори подання зазначають, що посада директора НАБУ не належить до переліку посад, на які призначає президент України.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]