Евро-2020: Хорватія не пустила Україну у плей-оф, а пішла тудиз Англією та Чехією

|

Перемігши на "Уемблі" чехів, збірна Англії виходить в плей-офф з першого місця. Гол Миколи Влашич і суперудар Луки Модріча допомогли Хорватії вийти в плей-офф Євро-2020 з другого місця в групі D, тим самим не давши цього зробити вчора Україні.

Чехія - Англія 0: 1. Англійці виграють групу

Гол Рахіма Стерлінга приніс збірній Англії мінімальну перемогу над Чехією і перше місце в групі D.

Огляд матчу

Суперники ще до матчу гарантували собі участь в плей-офф, проте тренери обох команд вирішили виставити на гру бойові склади. Англійці в третьому матчі поспіль потрапили в штангу в першому таймі. Це вже на другій хвилині зробив Стерлінг, який втік один на один з Томашем Вацліком  і технічно перекинув м'яч через чеського голкіпера. Свій другий момент футболіст "Манчестер Сіті" реалізував - він на дальній штанзі головою замкнув вивірений навіс Джека Гріліша. В середині першого тайму перший гол на Євро-2020 міг забити капітан "трьох левів" Гаррі Кейн. Форвард "Тоттенхема" бив начебто напевно, проте Вацлік виручив свою команду.

Чехи відповіли потужним ударом Томаша Голешов видали, і тут вже Джордан Пікфорд зробив шикарний сейв. Зрівняти рахунок міг і Томаш Соучек, який направив м'яч поруч зі штангою з вигідної позиції. Другий тайм довгий час проходив без небезпечних моментів. З визначних подій можна згадати лише численні заміни, а також жовту картку захиснику збірної Чехії Яну Боржілу, який пропустить матч 1/8 фіналу через дискваліфікацію.

М'ячем частіше володіли англійці, але гра здебільшого йшла в середині поля, а воротарі відверто нудьгували. Перший удар по воротах за тайм відбувся на 83-й хвилині, коли трохи неточно пробив вийшов на заміну Томаш Пекгарт. У час, що залишився встиг забити Джордан Хендерсон, але цей гол був був скасований через офсайд.

Зірка матчу: Букайо Сака (Англія)

"Здорово виглядав в першому таймі, і саме його ривок привів до переможного голу збірної Англії".
Технічний спостерігач УЄФА Девід Мойес

Ключова статистика

• Чотири з п'яти останніх матчів збірна Англії виграла з рахунком 1: 0.

• У 19 останніх матчах за збірну Англії Стерлінг забив 14 м'ячів.

• Ще нікому не вдавалося виграти групу у фінальній стадії ЄВРО, забивши лише два м'ячі.

• Англія виграла всі 12 матчів, в яких забивав Стерлінг.

• Стерлінг - перший з 2004 року гравець збірної Англії, який забив більше одного м'яча на ЄВРО. На ЄВРО-2004 більше ніж один раз відзначилися Уейн Руні і Френк Лемпард.

• Це був 57-й матч Гарета Саутгейта біля керма збірної Англії. Стільки ж поєдинків він провів у її складі під час перебування футболістом. Саутгейт - єдиний має в активі більше 50 матчів за збірну Англії і як гравець, і як тренер.

Хорватія - Шотландія 3: 1. Влашич і Модріч виводять в плей-офф

Голи Миколи Влашич, Луки Модріча і Івана Перішіча принесли збірній Хорватії перемогу, яка вивела її на друге місце в групі D. Шотландія завершила виступ на Євро-2020.

Огляд матчу

Обом командам потрібна була перемога, щоб вийти в 1/8 фіналу. Вже на перших хвилинах Че Адамсу не вистачило кількох сантиметрів, щоб замкнути простріл Джона МакГінн. Цей епізод немов задав тон всьому матчу, і нудьгувати глядачам не доводилося. Рахунок відкрили хорвати на 17-й хвилині. Бруно Петкович скинув м'яч на газон після навісу Йосипа Юрановіча, а півзахисник московського ЦСКА Нікола Влашич примудрився пробити з-під захисника впритул з ближньою штангою.

Хорватія намацала свій ритм, і Лука Модріч ледь не подвоїв рахунок. Але високий пресинг шотландців приніс плоди. Хорватська оборона невдало виніс м'яч, їм заволодів Каллум Макгрегор і з лінії штрафного поклав його в нижній кут воріт.

Розуміння, що нічия відправить додому обидві команди, забезпечила яскравий другий тайм. На 62-й хвилині "полум'яні" знову повели. Модріч завдав ефектний удар метрів з 19 - кручений, зовнішньою стороною стопи, в один дотик. На довершення Іван Перішич класно підрізав м'яч головою в дальній кут після подачі з кутового. Цей гол вивів хорватів на друге місце в групі.

Зірка матчу: Нікола Влашич (Хорватія)

"Забив важливий перший гол, який поклав початок перемозі Хорватії. Вибирав хороші позиції, пересуваючись по всій передній лінії, і створював суперникові проблеми. Завжди був небезпечний з м'ячем, завжди шукав загострення". Технічний спостерігач УЄФА Паккі Боннер

Ключова статистка

• Збірна Хорватії в третій раз забила на ЄВРО три голи - після 3: 0 з Данією на ЄВРО-96 і 3: 1 з Ірландією на ЄВРО-2012.

• Лука Модріч - наймолодший автор голу збірної Хорватії на ЄВРО (22 роки і 273 дні, 1: 0 з Австрією на ЄВРО-2008) і найстарший (35 років і 286 днів, 3: 1 з Шотландією на Євро-2020)

• У 11 останніх матчах на ЄВРО збірна Хорватії тільки один раз не пропустила.

• У 14 останніх матчах на ЄВРО збірна Хорватії тільки один раз пропустила більше одного м'яча.

• З п'яти останніх матчів з хорватами збірна Шотландії не забила лише в одному.

• З шести останніх матчів з хорватами збірна Шотландії в п'яти забивала в першому таймі.

• В останніх дев'яти матчах на ЄВРО збірна Шотландії здобула два перемоги (В2 Н2 П5).

• В ігровий час збірна Шотландії виграла лише два з останніх 11 матчів (В2 Н5 П4).