Фігурант справи Гандзюк зідзвонювався з правоохоронцями після нападу
Підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк Ігор Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші «гарячі» для розслідування дати.
Про це йдеться у фільмі-розслідуванні Слідства.Інфо «Гандзюк: системне вбивство».
За версією слідства, Павловський міг бути співорганізатором убивства Катерини Гандзюк. Саме через нього нібито передавали гроші виконавцям нападу.
За даними журналістів, правоохоронці дізналися про ймовірну участь Павловського в організації нападу під час допитів нападників торік у серпні. Та заарештували його тільки через два з половиною місяці, коли справу передали до Києва.
Журналісти Слідства.Інфо з власних джерел отримали дані про телефонні з’єднання Ігоря Павловського за півроку до його затримання. Серед його контактів у «гарячі» для слідства дати чимало працівників прокуратури, поліції та СБУ.
У день нападу, вранці 31 липня, Павловський телефонував голові Чаплинського міжрайвідділу СБУ Антону Запорожцю. Його особа цікава тим, що цей чоловік живе в будинку, де мешкала Катерина. Чому саме йому дзвонив Ігор Павловський після того, як активістку облили кислотою, співробітник СБУ відмовився говорити журналістам.
Зауважимо, що основним мотивом убивства Гандзюк офіційне слідство вважає її позицію щодо підпалів і вирубування лісів. Водночас чимало правоохоронців, з якими контактував Павловський, так чи йнак пов’язані з Олешками, де в травні 2018-го сталася масштабна лісова пожежа.
Так, починаючи від дня нападу на активістку та протягом літа й осені минулого року Павловський майже 30 разів контактував ще з одним співробітником спецслужби — очільником міжрайвідділу СБУ в Олешківському районі Борисом Плахутою.
Наступного дня після нападу на Гандзюк, 1 серпня, Павловський мав три телефонні розмови з тодішнім начальником Новокаховської поліції Сергієм Сидоренком. Саме цьому відділу підпорядковується Олешківська поліція.
І Плахута, і Сидоренко відмовилися коментувати цю інформацію журналістам. Майже одразу після смерті Гандзюк Сидоренка перевели працювати з Херсона в Миколаїв, де він очолив кримінальну поліцію області.
Чи не найбільше Павловський зідзвонювався з керівником Новокаховської прокуратури Олександром Королем — понад 160 разів протягом півроку. Король очолює місцеву прокуратуру, яка вела справу про підпал лісу. Він передавав провадження Генпрокуратурі, коли напад на Гандзюк пов’язали з вирубуванням насаджень. Згодом справу про підпал лісу Генпрокуратура також долучила до матеріалів про вбивство активістки.
Олександр Король розповів журналістам Слідства.Інфо, що спілкувався з Павловським: «Він же помічник депутата був, звернення постійно писали. Так що приходилося спілкуватися. Я по справі Каті Гандзюк взагалі з ним не спілкувався», — сказав він.
У переліку контактів Павловського є також правоохоронці обласного рівня. Зокрема, майже 80 разів упродовж літа 2018-го Павловський контактував із заступником прокурора Херсонської обласної прокуратури Костянтином Шабуняєвим. Як повідомив чиновник, вони спілкувалися тільки по роботі.
«Тут були звернення народного депутата Паламарчука й він приходив до мене на прийом, можна перевірити в книзі звернень громадян. Приходив у приймальні та неприймальні дні зі зверненнями», — сказав Шабуняєв.
Однак, за інформацією журналістів, Павловський і Шабуняєв також спілкувалися в позаробочий час — увечері або у вихідні дні.
Водночас народний депутат Микола Паламарчук повідомив, що Павловський не міг звертатися до правоохоронців, адже не має таких повноважень.
«Він не може сам написати запит і не може звернутися сам, це просто не його функція. Він не може сам писати звернення, не може сам піти, до кого він піде? Хто він такий? Як хто його прийматиме?» — сказав він Слідству.Інфо.
У поліції та Службі безпеки Херсонської області повідомили Слідству.Інфо, що не отримували жодного запиту від Павловського протягом 2018 року. У прокуратурі надати такої інформації не змогли.
З просуванням справи контакти Павловського змінювалися. Спочатку він контактував здебільшого з представниками поліції, а наприкінці серпня, коли нападників уже затримали, — зідзвонювався з начальником місцевої колонії Олександром Гусарєвим. Однак журналістам Гусарєв сказав, що взагалі не знає Павловського й не спілкувався з ним.
Керівники правоохоронних органів Херсонщини відмовили Слідству.Інфо в інтерв’ю щодо справи Гандзюк.
На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня. Її облили концентрованою сірчаною кислотою біля під’їзду власного будинку. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла. 17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона.
В тему:
- Громадяне вимагають звільнити Авакова і керівництво МВС у Херсоні за безкарні вбивства
- Нацполіція свідомо гальмує слідство у справі Гандзюк, - адвокат
- Правоохоронці заявили, що у нападі на Гандзюк зізнались четверо підозрюваних
- Ми знаємо, хто, кому і скільки дав грошей за напад на Гандзюк - активіст
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 17:41
- Смарт-годинник для активного способу життя: найкращі моделі для чоловіків
- 17:09
- США надали ще $3,4 млрд бюджетної допомоги Україні
- 16:56
- Благословляв окупантів на війну проти України: ще один піп-зрадник з упц (мп) отримав підозру від СБУ
- 16:47
- Україна провернула з полону 189 громадян, віддала рф 150 окупантів
- 16:46
- Гривня впала нижче позначки 42 грн/$ вперше в історії: НБУ встановив офіційний курс на 31 грудня
- 16:44
- Гармонія між віртуальним і реальним: як уникнути пастки кіберзалежності
- 16:36
- Отримав підозру заступник командира 110 ОМБр, який заробляв на ухилянтах
- 16:25
- В чотири рази подорожчає транспортування газу в Україні
- 15:01
- Ворог просунувся на багатьох ділянках фронту
- 14:08
- США нададуть Україні $15 мільярдів від російських заморожених активів і $2,5 млрд на безпекову допомогу
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.