«Газпром» оголосив про негайне розірвання всіх контрактів з Україною
«Газпром» приступає до розірвання всіх раніше укладених з Україною контрактів.
Як повідомляють в п’ятницю російські ЗМІ, про це йдеться в оприлюдненій заяві «Газпрому».
Голова правління компанії Олексій Міллер пояснив, що мова йде про розірвання не тільки контракту на поставку газу українським споживачам, а й договору на транзиту газу в Європу. Обидва цих контракту повинні були діяти до кінця 2019 року.
Рішення про почала розірвання контрактів Міллер пояснив тим, що рішення Стокгольмського арбітражу істотно порушило інтереси «Газпрому».
Нагадаємо, 28 лютого, стало відомо, що арбітраж Торгової палати Стокгольма ухвалив, що «Газпром» повинен заплатити української компанії $ 4,63 млрд за недопоставку газу по транзитному договору. Раніше той же арбітраж зобов'язав «Нафтогаз» виплатити «Газпрому» $ 2 млрд за вже поставлений газ, а також відсотки за прострочення, і щорічно (до закінчення терміну контракту в кінці 2019 року ) закуповувати у «Газпрому» за 5 млрд куб. м газу. Таким чином, «Газпром» заборгував «Нафтогазу України» близько $ 2,6 млрд.
1 березня «Газпром» відмовився відновити поставки газу в Україну, хоча «Нафтогаз України» їх оплатив. Це рішення заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв пояснив відсутністю схваленого обома сторонами додаткової угоди до раніше підписаного контракту.
У свою чергу глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв пообіцяв вимагати від «Газпрому» компенсації збитків.
Відмова «Газпрому» від відновлення постачань та зниження тиску подачі газу призвели до тимчасового дефіциту газу на Україну. Уряд України оголосив про введення в країні тимчасових обмежень споживання палива, а компанія «Нафтогаз України» звернулася до громадян, чиї будинки опалюються газовими котлами, із закликом тимчасово знизити температуру в своїх оселях, щоб скоротити споживання газу.
«Цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався», - йдеться в повідомленні «Нафтогазу України», пояснив, що питання про зниження температури в будинках з центральними опаленням вирішується їй спільно з місцевою владою та комунальними підприємствами.
Одночасно з цим компанія «Укртрансгаз» попередила владу ЄС про те, що безвідповідальні дії «Газпрому» створюють «значні ризики для забезпечення безперебійного транспортування газу» для європейських споживачів.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 13:22
- Нові докази злочинів рашистів: на ру-сайті з усиновлення знайшли дітей з України
- 12:43
- Справа проти Дурова почалася з відмови Telegram відкрити особистість гвалтівника
- 11:38
- Рішення МВФ знову послати місію до Росії – крок до того, щоб "пробачити і нормалізувати російську жорстокість"
- 10:33
- Німеччина в липні різко наростила експорт продукції в Росію
- 09:28
- Мін’юст подав позов до ВАКС про застосування санкції до зрадниці Повалій
- 08:17
- Канадський конгрес українців розкритикував фінансування Канадою фільму про рашистів
- 20:06
- 7 вересня в Ураїні опади не очікуються, мінлива хмарність з температурою до +28
- 19:10
- США оголосили винагороду в $10 млн. за кожного кіберзлочинця хто зламував українські держспортали
- 18:38
- США пригрозили санкціями країнам, які відкривають філії російських банків
- 17:25
- Серед інвесторів у криптовалюту Дурова є компанії, які брали участь у мародерстві окупованих територій України
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.