Генпрокурор оголосив про старт другого етапу реформи прокуратури
Генеральний прокурор Руслан Рябошапка оголосив про початок другого етапу реформування прокуратури.
Про це він сказав на брифінгу.
“Сьогодні ми запускаємо другий етап реформування прокуратури. Першим етапом було ухвалення закону щодо реформування прокуратури. Сьогодні другий етап — порядок проведення атестації, її графік”, - сказав він.
За словами Рябошапки, прокуратура має бути оновлена, кількість прокурорів необхідно зменшити. "Але ці прокурори повинні бути ефективними і доброчесними. Ми пропонуємо запровадити постійну періодичну перевірку доброчесності. Для цього залучили колег з НАБУ", - додав він.
Крім того Рябошапка повідомив, що буде створений спеціальний департамент, який займатиметься найбільш резонансними злочинами. Зокрема, справами, пов’язаними з розкраданням державних коштів, виведенням коштів з банків. "У нас вже є перші результати притягнення до кримінальної відповідальності двох колишніх акціонерів двох великих банків", - уточнив він.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 19 вересня ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”. Закон, зокрема, пропонує замість чинної структури органів прокуратури побудувати після проведення атестації прокурорів нову структуру, що включатиме Офіс генерального прокурора, обласні, окружні прокуратури. Також проєкт закону надає генеральному прокурору право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури. Окрім того, ліквідуються військові прокуратури, але водночас встановлюються право генпрокурора у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора, обласних та окружних прокуратур. Закон також передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15 тис. до 10 тис. осіб.
По словам Генпрокурора, суттєве скорочення очікує і центральний апарат прокуратури - ГПУ, який на сьогодні налічує 2500 працівників, з яких 1100 прокурорскьких працівників. Частину з них буде звільнено, частина після конкурсу і доведення своєї доброчесності і професіоналізму будуть працювати у місцевих прокуратурах.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
- 19:21
- ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
- 18:24
- Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
- 18:11
- Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
- 17:04
- Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
- 16:19
- Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
- 16:02
- Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
- 15:21
- «Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
- 15:02
- ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
- 14:50
- Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.