Кожна друга держустанова в Україні не оприлюднює інформацію про свої витрати, - дослідження

|
Версия для печатиВерсия для печати

51% державних установ не оприлюднюють інформацію про свої витрати.

Такого висновку дійшли експерти проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua, дослідивши виконання чинного Закону України «Про відкритість використання публічних коштів», повідомляє osvita.mediasapiens.ua.

Згідно з ним, всі дані про витрати коштів державного і місцевого бюджетів мають оприлюднюватися на Офіційному порталі публічних фінансів України.

Станом на 01.07.2017 у населених пунктах України, що мають статус міста, є 42 282 розпорядника та одержувача державних коштів. Як виявило дослідження, за два роки лише 20 655 з них зареєстрували на Порталі службові кабінети. Тобто, половина державних установ зі статусом міста не відкриває своїх витрат, що призводить до поширення корупційних схем, пояснюють дослідники.

Зважаючи на це, Міністерство фінансів України та ДУ «Відкриті публічні фінанси» ухвалили рішення створити «e-Data Рейтинг», який буде сприяти прозорості міст та довірі до місцевої влади. Формування рейтингу відбуватиметься в рамках національного конкурсу, ініціаторами якого виступили засновники проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua.

 

Усі бюджетні організації цих міст автоматично стають учасниками конкурсу. Протягом кількох місяців буде проводитися моніторинг та оцінюватиметься приріст реєстрації нових «службових кабінетів» на порталі, відсоток наповнення «службових кабінетів» інформацією та збільшення кількості внесених на портал документів (договорів, актів та звітів).

Розрахунок рейтингу за цими показниками робитиме методологічний партнер конкурсу – Investor Relations Agency. Фінансову підтримку конкурсу забезпечує Міжнародний фонд «Відродження».

Як пояснили організатори, мета конкурсу - змінити ставлення урядовців до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» та поліпшити якість його виконання.

Нагадаємо, минулого року Україна значно посилила свої позиції в індексі відкритих даних The Global Open Data Index (GODI). У 2016 Україна посіла 24-е місце, піднявшись одразу на 30 сходинок у порівнянні з 2015 роком. Тоді наша країна отримала рейтингове 54-е місце серед 122 країн світу. Минулого року загальний відсоток відкритості України за даними GODI оцінювався у 49%.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]