Крючков разом з Кононенком і Суркісами виводили кошти з державних обленерго, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Екс-депутат Верховної Ради від партії "Батьківщина" Дмитро Крючков через керовану ним компанію "Енергомережа" організовував у 2015 році схеми виведення коштів з державних енергопостачальних компаній (обленерго) в інтересах, зокрема, бізнесменів Ігоря та Григорія Суркісів, а також народного депутата з фракції "Блок Петра Порошенка" Ігоря Кононенка.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів телепрограми "Схеми: корупція в деталях - RFERL".

У передачі цього спільного проекту радіо "Свобода" і телеканалу "UА:Перший", що вийшла ввечері 28 березня, на підтвердження цього звинувачення було продемонстровано нібито витяги із записів телефонних розмов Д.Крючкова із народного депутата Ігорем Котвіцьким.

«– В пятницу ночью были у П. Дал добро. Лично.
– Ну отлично. Ну еще это как бы это только облегчит нам ситуацию и понимание.
– Все, и контактное лицо будет Игорь Кононенко».

На них обговорювалися питання госпдіяльності державних обленерго, зокрема АТ "Запоріжжяобленерго" та "Харківообленерго": призначення певних кандидатур на керівні посади, дії зі зриву зборів акціонерів тощо.

"Схеми" направили телефонні записи на експертизу Національного центру медіаекспертиз Університету Колорадо (Денвер, США), яка підтвердила високу ймовірність збігів голосів.

Як повідомив журналістам "Схем" детектив Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Роман Войтюк, нині розслідують кримінальні правопорушення про завдання Д.Крючковим та іншими особами збитків державі шляхом виведення з державних обленерго близько 1,4 млрд грн. За словами Р.Войтюка, Д.Крючков діяв не одноосібно, а за вказівкою інших осіб, яких нині встановлює слідство.

Водночас Р.Войтюк зазначив, що документальних доказів щодо причетності І.Кононенка до зазначених протиправних дій немає, інформацію про його можливу причетність перевіряють, а Ігор та Григорій Суркіси проходять у справі НАБУ як свідки.

Журналісти "Схем" із посиланням на НАБУ стверджують, що ПАТ "Холдингова компанія "Енергомережа" у 2015 році отримало від АТ "Запоріжжяобленерго" (60% акцій якого належать державі) право вимоги боргу за е/е із Запорізького титаномагнієвого заводу, "Дніпроспецсталі" та Запорізького феросплавного заводу на загальну суму 500 млн грн. "Енергомережа" стягнула зі споживачів ці суми, але обленерго за отримане право вимоги боргу нічого не заплатила, йдеться в розслідуванні.

За твердженням "Схем", "Енергомережа" також безоплатно отримала від АТ "Черкасиобленерго" (державі належить 46% акцій) право вимоги боргу за е/е в розмірі 300 млн грн (з АТ "Черкаський "Азот"), а від "Харківобленерго" - на 100 млн грн.

Для того, щоб отримати згоду держкомпаній на укладення зазначених угод із переуступлення боргів, Д.Крючков за допомогою братів Суркісів та І.Кононенка лобіював призначення лояльних керівників обленерго, стверджують журналісти. Зокрема, йдеться про голову правління "Запоріжжяобленерго" Ігоря Корнеленкова (розшукується, імовірно перебуває за кордоном) і голову правління "Харківобленерго" Володимира Яворського (кримінальну справу проти якого закрито).

За інформацією слідчого НАБУ Р.Войтюка, якого цитують у телепередачі, НАБУ подало до суду, домагаючись повернення виведених через схеми переуступання боргу коштів, усі позови було задоволено. На сьогодні із заявлених до відшкодування 1,4 млрд грн повернено 150 млн грн.

У програмі "Схеми" також наведено цитати з переданого журналістам повідомлення Д.Крючкова (нині перебуває у в'язниці в Німеччині), який стверджує, що І.Конененко виконував частину домовленостей щодо "Енергомережі" та її взаємовідносин із державними обленерго, а також іншими учасниками енергоринку, за що отримував 50-75% доходів від угод. У цитованому в телепередачі повідомленні Д.Крючков назвав основним кінцевим одержувачем цих доходів президента Петра Порошенка.

Як повідомлялося, 14 липня 2018 року в Німеччині затримали колишнього народного депутата України Д.Крючкова, підозрюваного в розкраданні коштів "Запоріжжяобленерго". Незабаром його випустили під заставу в EUR100 тис., однак потім він погодився на процедуру екстрадиції, і його знову ув'язнили. НАБУ повідомило про підготовку пакета документів, необхідних для екстрадиції підозрюваного в Україну.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]