Лілія Гриневич розповіла послам країн-членів НАТО про межу компромісу щодо мови

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна – європейська країна, яка готова до цивілізованого діалогу щодо імплементації ст7 Закону «Про освіту», однак головна ідея статті повинна бути збережена: кожна українська дитина має володіти державною мовою – це наша межа компромісу.

На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу перед послами країн-членів НАТО, що відбувся 6 листопада у приміщенні штаб-квартири Альянсу, йдеться у повідомленні на сайті відомства.

«Я розумію, що міністри освіти не дуже часто виступають на засіданнях НАТО. Хоча освіта також є питанням безпеки, в певному сенсі. Як Міністр освіти і науки України я вірю в європейські цінності. Я переконана, що цивілізований діалог є однією з тих основоположних європейських цінностей, які спрямовуватимуть наше співробітництво. Ми розглядаємо системні реформи як найважливіший інструмент забезпечення нашого європейського майбутнього. Закон "Про освіту" є найважливішим законодавчим актом, аби розпочати довгострокову реформу освіти. Закон переймає найкращі європейські практики, такі як навчання на основі компетентностей, автономія шкіл та професійна свобода вчителів. Ми впроваджуємо сучасну структуру системи освіти та сучасне забезпечення якості. Наша мета - запровадити школу ХХІ століття», - заявила Лілія Гриневич.

Вона підкреслила, що закон імплементує європейські цінності в національну систему освіти, включаючи положення, які дозволяють національним меншинам вивчати свою мову та навчатися на ній. Водночас закон застерігає роль державної мови «як інструменту соціальної єдності та цілісності».

«На жаль, деякі непорозуміння та політичні зловживання затьмарили суть закону. Я маю визнати, що ми дуже розчаровані поведінкою деяких європейських партнерів, які культивують та поширюють міфи про основні поняття закону», - зазначила Міністр.

Своєю чергою посли країн-членів НАТО відзначили, що вітають проведення освітньої реформи в Україні і вдячні за детальне роз’яснення положень закону безпосередньо від Міністра освіти і науки України.

Одним із основних питань було, чи готова Україна імплементувати рекомендації Венеційської комісії. На що Міністр вкотре наголосила, що лише за умови, якщо ці рекомендації дозволять кожній українській дитині на прийнятному рівні володіти державною мовою.

«Закон не обмежує жодних конституційних прав громадян України - представників національних меншин. Навпаки, новий Закон «Про освіту» передбачає ширші можливості для використання їхнього законного права на рівний доступ до якісної освіти у всій країні. Я хотіла б підкреслити, що ми прагнемо говорити з нашими партнерами мовою не політичних, а освітніх аргументів. І я дотримуюсь цього підходу з усіма партнерами нашої країни. Я мала зустрічі і плідні перемовини з Міністрами освіти Польщі, Румунії, Молдови та Болгарії. Крім того, я зустрілася з Міністром людських ресурсів Угорщини. Ми прагнемо до подальшої співпраці та спілкування з партнерами. Однак ми сподіваємось, що наша відкритість відповідатиме адекватному розумінню наших аргументів», - додала Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що під час зустрічі Міністрів освіти і науки України та Болгарії Лілія Гриневич наголосила, що «МОН працює над новими підручниками, програмами та підвищенням кваліфікації вчителів для усіх шкіл з мовою навчання, що належить до національних меншин».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]