Іловайськиа трагедія: половина матеріалів справи, яка налічує 1150 томів - таємна інформація
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
Військова агресія Збройних сил Російської Федерації є єдиним фактором, що спричинив Іловайську трагедію у серпні 2014 року.
Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.
«Згідно з висновками експертів та комплексом інших здобутих доказів єдиним фактором, який перебуває у безпосередньому причинно-наслідковому зв’язку з Іловайською трагедією, є військова агресія Збройних сил Російської Федерації у вигляді прямого вторгнення на територію України та подальше вчинення військовими країни-агресора воєнних злочинів», — йдеться у повідомленні.
За результатами слідства та на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру першому заступнику начальника ГШ ЗС РФ Миколі Богдановському у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством) КК України. Зазначений високопосадовець безпосередньо здійснював командування і контроль підрозділів ЗС РФ під час їх вторгнення на територію України у серпні 2014 року та спільно з іншими особами організував віроломне вбивство українських воїнів біля Іловайська, стверджують у ГПУ.
Крім того, за результатами розслідування агресивної (гібридної) війни РФ проти України загалом на цей час притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення вказаних злочинів 107 осіб, у тому числі 68 громадян РФ, серед яких 39 високопосадовців, у тому числі 11 осіб із числа керівництва ЗС РФ (міністр оборони РФ Сергій Шойгу, його перший заступник — начальник ГШ ЗС РФ Валерій Герасимов та ще 9 генералів). Цих осіб оголошено в розшук.
До суду скеровано 44 обвинувальні акти щодо 48 осіб. Вироками українських судів 30 осіб засуджені, у тому числі 11 громадян РФ, серед них троє військовослужбовців ЗС РФ.
Під час розслідування допитано понад 1700 потерпілих, понад 2500 свідків, проведено понад 1870 судових експертиз (судово-медичні, криміналістичні, військові, фоноскопічні, лінгвістичні та інші).
Здобуто та обліковано понад 100 тисяч одиниць речових доказів (у тому числі захоплені під час проведення антитерористичної операції зброя і боєприпаси, які поставлялися терористам Російською Федерацією).
Обсяг матеріалів кримінального провадження становить понад 1150 томів (з них понад 550 мають гриф «Таємно» і «Цілком таємно»).
До Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття провадження Головною військовою прокуратурою вже передано інформацію обсягом понад 500 аркушів про зібрані докази вчинення воєнних злочинів (у тому числі віроломного вбивства українських військових у районі Іловайська).
Окрім цього, для використання в Міжнародному суді ООН та в Європейському суді з прав людини під час підтримання позовів проти РФ до Міністерства закордонних справ та Міністерства юстиції України Головною військовою прокуратурою надано докази ведення РФ агресивної війни проти України і фінансування тероризму (51 том).
У ГПУ наголосили, що Головна військова прокуратура продовжує збір доказів та встановлення всіх осіб, причетних до розв’язання і ведення агресивної війни проти України, вчинення воєнних злочинів на території України, у тому числі вбивства українських військовослужбовців у районі Іловайська, для того щоб кожна особа, винна у вчиненні цих особливо тяжких злочинів проти основ територіальної цілісності України, миру та міжнародного правопорядку, була притягнута до кримінальної відповідальності та понесла заслужене покарання, яке визначать як українські суди, так і Міжнародний кримінальний суд.
На цю тему:
- В усьому винна Росія: ГПУ оприлюднила офіційні результати розслідування Іловайської трагедії
- На Михайлівській площі у Києві відслужили панахиду за загиблими під Іловайськом
- Іловайська трагедія: 84 українські бійці лишаються зниклими безвісти
- Как геройски сражался и погиб командир 51-й бригады Павел Пивоваренко
- Август 2014-го. Иловайск. Часть 1
- Август 2014-го. Иловайск. Часть 2: Почему добробаты, а не ВСУ, пошли на штурм города
- Август 2014-го. Иловайск. Часть 3: Попытка деблокады «котла» 27-28 августа
- Август 2014-го. Иловайск. Часть 4: Как отходила из котла группа генерала Руслана Хомчака
- Август 2014-го. Иловайск. Часть 5: выход «восточной» группы и расстрелы русскими офицерами украинцев
- Иловайск. Эксгумация. Итоги
- Виктор Трегубов: «иловайский котел» и кто виноват
- Иловайский котел глазами офицера, вышедшего с боем из окружения на трофейном Т-72
- Четыре истории из Иловайского котла. Рассказы рядовых
- «Иловайский котел»: отчет комиссии Верховной Рады
- Иловайский «котел». Как все было на самом деле
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:26
- Волтц: США заслуговують на відшкодування від України
- 21:19
- Зеленський назвав справжні гарантії, яких хоче Україна від союзників. Україна не гірше Ізраїлю!
- 18:09
- Єгор Фірсов: Ілюзія виборів і миру
- 16:56
- Пробують, як гопники, забрати власність. Я знав про санкції ще з 2020 року. Зеленський 6 років мене ненавидить, - Порошенко
- 14:02
- На Буковині свавілля попів УПЦ активізувало переходи громад до ПЦУ
- 13:40
- У Миколаєві ворог вразив ТЕС, 46 тис абонентів без тепла
- 12:44
- Ігор Луценко: Ми можемо відкинути ворога. І ми це робимо
- 10:28
- Ворог просунувся біля шести сіл на Донеччині
- 08:00
- Politico: делегація США вирушила до Ер-Ріяду на переговори щодо України
- 07:45
- США вже домовляються з диктатором і вбивцею Лукашенком під привидом послаблення впливу росії
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.