Масові протести у Чорногорії: люди проти інтронізації митрополита Сербської церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кілька тисяч протестувальників у суботу використовували шини, каміння та транспортні засоби, щоб перекрити дороги, які ведуть до міста Цетіньє на південному заході Чорногорії, намагаючись зупинити проведення Сербською православною церквою церемонії інтронізації свого нового митрополита.

Про це повідомляє Reuters.

Чорногорія вийшла зі свого союзу з Сербією у 2006 році, але її церква не отримала автономії і залишилася під сербською православною церквою, що зробило її символом певного впливу Сербії.

Противники інтронізації Йоанікія II на вищу духовну посаду, відому як митрополит Чорногорії та архієпископ Цетіньє, у суботу проштовхнулися через поліцейські барикади, взявши під контроль дороги, що ведуть до міста.

В одному випадку поліція застосувала сльозогінний газ, але це не змогло розігнати протестувальників, які заявили, що будуть тримати барикади всю ніч.

Протестувальники також зняли паркан, який поліція поставила навколо монастиря в Цетіньє, де в неділю вранці має відбутися інтронізація.

"Ми сьогодні на барикадах, тому що нам набридло, що Белград заперечує нашу націю і говорить нам, які наші релігійні права. Усі релігійні об'єкти (церкви), побудовані в Чорногорії, належать людям тут і державі Чорногорія ", - заявила протестувальниця Анжела Іванович.

Натомість у столиці Подгориці тисячі людей зібралися, щоб привітати сербського патріарха, який прибув у суботу вдень. Ніхто з представників церкви не говорив про можливість перенесення дати чи місця проведення церемонії інтронізації.

Як відомо, після останніх виборів у серпні 2020 року в Чорногорії до влади прийшли просербські сили, хоча і в коаліції з прочерногорськими лібералами та «зеленими».

Новий уряд скасував спірний закон про свободу віросповідання, ініційований президентом країни Міло Джукановичем. Згідно з ним, у держвласність мало б бути передано все церковне майно. Проти цього закону виступила СПЦ - найбільша конфесія Чорногорії.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]