Національний музей історії України вимагає у суді знести незаконно збудовану каплицю на своїй території

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національний музей історії України в суді вимагає знести каплицю УПЦ МП. Згідно з позовом, каплицю звели самочинно біля залишків Десятинної церкви.

Про це повідомляє YourАrt з посиланням на матеріали суду.

Попередньо, Господарський суд Києва призначив судову земельно-технічну експертизу, яка встановить поточне розташування каплиці та чи дійсно вона знаходиться на території музею. А 17 березня відбудеться підготовче засідання.

Каплицю біля фундаменту Десятинної церкви побудували понад 15 років тому. Як потім з’ясувалося, виконавчий орган, який дав дозвіл на будівництво, переважив свої повноваження, оскільки будівництво не погодили ні з Національним музеєм історії, ні з Київською міською радою, ні з Міністерством культури.

Каплицю кілька разів намагалися підпалити, а у січні 2018 року в приміщення кинули коктейль Молотова.

Нагадаємо, будівлю, яка належить УПЦ МП, біля фундаменту Десятинної церкви в Києві звели в 2005 році. Незважаючи на відсутність дозвільних документів, каплиця більш ніж 10 років працює на території історичної пам'ятки.

У 2018 році профільна комісія Київради підтримала петицію про демонтаж каплиці як незаконної "малої архітектурної форми".

Намісник каплиці єпископ Гедеон (Харон) виявився громадянином Росії і з цієї причини був позбавлений українського громадянства.


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]