Нацрада з телерадіомовлення не дозволить філії «Еха Москви» в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не дозволить відкрити в Україні філію російської радіостанції «Ехо Москви», заявив член Нацради Сергій Костинський.

Про цей йдеться в повідомленні Радіо Свобода.

«Навіть не знаю, куди пану Венедиктову (головному редакторові станції – ред.) потрібно буде прийти, щоб отримати право на створення філії «Ехо Москви» в Україні. Двері НацРади для нього і його «любих друзів» точно будуть зачинені», – написав Костинський у фейсбуці.

 

 

Сама Нацрада як регуляторний орган наразі не оприлюднювала своєї позиції в цій справі.

Попереднього дня, 8 серпня, проросійське пропагандистське видання «Страна.ua» повідомило, що головний редактор російської станції Олексій Венедиктов, який прибув до Києва, має намір відкрити в Україні бюро своєї станції. При цьому, за його словами, бюро мало б створювати «якісні програми російською мовою, які захочуть купувати місцеві радіостанції, щоб мовити звідси в Росію про те, що відбувається в Україні».

Але Венедиктов наголосив, що проект запрацює лише за умови, що буде переглянуто закон про мовні квоти на радіо, який нині забороняє суто російськомовне мовлення. І, за його словами, він веде розмови з людьми з команди нового президента України Володимира Зеленського про те, чи буде «корекція закону про мову».

При цьому, пише видання, Венедиктов висловив сподівання, що мовні квоти в Україні будуть скоро переглянені і навіть скасовані. Він додав, що свою пропозицію чи прохання про це він висловлює співрозмовникам в офісі президента України в перебігу своїх останніх візитів до Києва.

Ці заяви Олексія Венедиктова викликали різкі реакції в суспільстві, які, зокрема, відобразилися в соцмережах.

У згаданому інтерв’ю Венедиктов також сказав, що намагався організувати бюро «Еха Москви» протягом усього 2013 року.

А ще 2010 року в інтерв’ю виданню «Українська правда» він казав, що вже протягом восьми років до того намагався відкрити «Ехо Москви» в Києві – «умовно, «Ехо Києва». Іще тоді він говорив, що ця станція мала б мовити виключно російською мовою.

2015 року в Україні запрацював сайт із назвою «Ехо Києва», оформлений у стилі «Еха Москви», його головним редактором була зазначена Леся Рябцева – колишня помічниця Венедиктова, яка якраз тими днями залишила цю посаду, а як його адреса в Києві була вказана будівля, що не існує. Венедиктов тоді заявляв, що це «Ехо Києва» не має нічого спільного з його «Ехом Москви».

Російська радіостанція «Ехо Москви» створює собі репутацію чи не єдиного «вільного засобу інформації» в сучасній Росії, вона дає слово і прихильникам лінії Кремля, і деяким її супротивникам. За повідомленнями, її мажоритарним власником, на 66%, є холдинг «Газпром медіа» російського державного газового монополіста «Газпром», решта належить журналістам станції, переважно самому Венедиктову.

При цьому через спосіб подачі низки передач на українські теми останніми роками ставлення до станції в Україні значно погіршилося.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]